Telewizory Samsung Neo QLED, czyli nowa jakość wrażeń

tel_neo_qled

Nowe podświetlenie Quantum Mini LED, mocny procesor AI Neo Quantum czy szereg dodatkowych rozwiązań dla graczy – w Polsce debiutują telewizory Samsung Neo QLED. Pierwsze recenzje potwierdzają, że te telewizory to zupełnie nowa jakość wrażeń.

Neo QLED, czyli nowe technologie

Koreańczycy w serii telewizorów Neo QLED zastosowali kilka technologicznych nowości. To m.in. nowe źródło światła, czyli diody Quantum Mini LED. Mają one zaledwie 1/40 wielkości konwencjonalnych diod LED. To rozwiązanie w połączeniu z technologią Quantum Dot zapewnia wysoki kontrast i dokładne odwzorowanie kolorów.

– Telewizory Samsung Neo QLED to rewolucja w podejściu do domowego ekranu. Tu najnowsze technologiczne osiągnięcia łączą się z funkcjonalnością i wzornictwem, które lepiej niż kiedykolwiek wpisują się w potrzeby różnych grup odbiorców – podkreśla Samsung Polska.

W tej premierowej linii Samsung osiągnął to także dzięki nowemu, mocnemu procesorowi AI Neo Quantum, który – jak zapewniają Koreańczycy – „pozwoli wykorzystać pełen potencjał głębokiego uczenia i sztucznej inteligencji”. To pozwoli na oglądanie dowolnych treści w jakości bliskiej 4K lub 8K, w zależności od modelu telewizora.

Neo QLED z certyfikatem VDE „Gaming TV Performance”

Samsung w serii Neo QLED zaproponował szereg dodatkowych rozwiązań dla graczy, takich jak: Panel Gracza, Ultraszeroki Widok w Grach, AMD FreeSync Premium Pro. Za przełomową wydajność w grach cztery telewizory Neo QLED (QN900, QN800, QN90, QN85) otrzymało od VDE wyróżnienie „Gaming TV Performance”. Doceniono niski input lag oraz HDR o jasności przekraczającej 1000 nitów.

Input lag to opóźnienie, które odnosi się do czasu, jaki mija od momentu przesłania sygnału z gamepada do chwili wyświetlenia go na ekranie. Nowe telewizory Samsunga poddano szczegółowym testom, które potwierdziły, że input lag wynosi mniej niż 10 ms w każdej scenie gry.

Neo QLED docenione przez branżowych dziennikarzy

Nowa seria telewizorów Samsunga została już doceniona przez dziennikarzy z mediów biznesowych i technologicznych. Flagowy telewizor Neo QLED 4K, czyli model QN90A, dostał najwyższe noty w recenzji magazynu Forbes. Doceniono m.in. oferowane przez ten telewizor możliwości przetwarzania obrazu oraz niesamowite doświadczenia gamingowe.

Technologie i możliwości telewizorów Neo QLED docenił także portal TechRadar, który przyznał modelowi QN95A aż 5 gwiazdek i wyróżnienie „Editor’s Choice”. Z kolei Techaeris, w odniesieniu do modelu QN800A, pisał m.in. o „oszałamiającej jakości obrazu”.

Magazyn Video przyznał telewizorowi QN900A z serii Neo QLED 8K 966 punktów na 1030 możliwych. Temu modelowi przyznano także nagrody w kategoriach: Referencja, Innowacja i Design.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.