Oczyszczacz powietrza idealny do małych pomieszczeń – Sharp UA-PM50E-B

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-PM50E-B

Każdy z nas oddycha. Choć robimy to bezwiednie i zwykle nie zastanawiamy się nad tą czynnością, to jest ona niezwykle ważna dla naszego zdrowia i samopoczucia. Oczyszczacze powietrza sprawią, że odetchniemy pełną piersią w swoim mieszkaniu. Sharp UA-PM50E-B jest idealnym wyborem dla mniejszych pomieszczeń.

 

Dane techniczne oczyszczacza Sharp UA-PM50E-B

  • Max. powierzchnia pomieszczenia: 40 m2
  • Moc: 51 W
  • Poziom hałasu: 20 dB
  • Funkcje dodatkowe: Jonizacja, Czujnik zapachu, Czujnik kurzu
  • Rodzaj filtrów: Węglowy, HEPA, Wstępny
  • Technologia oczyszczania: System Plasmacluster Ion
  • Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza: tak
  • Czujniki: kurzu, zapachu
  • Wydajność: 306 m3/h
  • Wymiary (Sz x Wy x Gł): 394 x 540 x 326 mm

Oczyszczacze dbają o zdrowie i komfort życia

Oczyszczacze powietrza stają się coraz bardziej wszechstronne, bo już nie tylko usuwają szkodliwe zanieczyszczenia, ale też niwelują nieprzyjemne zapachy, zapobiegają rozwojowi pleśni na ścianach, a także pozbywają się owadów.

CZYTAJ TAKŻE – Jaki oczyszczacz powietrza wybrać dla alergika?

Sharp posiada w swoim katalogu dużo tak bogato wyposażonych oczyszczaczy. Do zastosowania w mniejszych pokojach zwrócić uwagę na model UA-PM50E-B, który poradzi sobie też z powierzchnią nawet do 40 m2.

Filtry w oczyszczaczu Sharp UA-PM50E-B

Do realizacji swojej podstawowej funkcji urządzenie japońskiego producenta wykorzystuje zestaw trzech różnych filtrów. Pierwszy z nich – wstępny – wyłapuje z powietrza większe elementy, jak np. sierść zwierząt i kurz. Barierą dla drobniejszych zanieczyszczeń jest filtr HEPA, na którym zatrzymują się roztocza, drobne pyłki roślinne i smog. Dzięki niemu model UA-PM50E-B szczególnie docenią osoby chorujące na astmę, czy posiadające alergię. Produkt Sharpa posiada także filtr z aktywnym węglem, który skutecznie rozprawia się z przykrymi zapachami i dymem papierosowym.

Oczyszczacz Sharp jonizuje powietrze

W celu zapewnienia wysokiej jakości powietrza w naszym mieszkaniu UA-PM50E-B wyposażono jeszcze w inteligentny system Plasmacluster Ion. Za jego pomocą urządzenie uwalnia do atmosfery odpowiednią ilość jonów dodatnich i ujemnych, które docierają do trudno dostępnych miejsc i zabijają wszelkie szkodliwe drobnoustroje, w tym wirusy i zarodniki pleśni. Skuteczność tej technologii wynosi aż 99%. Dzięki funkcji jonizacji powietrze w pomieszczeniu będzie podobne do tego, jakie unosi się w lasach lub nad morzem.

Sterowanie oczyszczaczem UA-PM50E-B

Działanie UA-PM50E-B można precyzyjnie regulować. Produkt posiada trzy prędkości i cztery tryby pracy. Sprzęt może też samo dostosowywać się do warunków, a to za sprawą wbudowanych czujników kurzu oraz zapachu.

Jednym z trybów pracy jest tzw. „Sleep”. W nocy, gdy ilość hałasów maleje, słyszalny jest nawet najdrobniejszy szelest. Sharp może natomiast obniżyć głośność swojego działania, by nie przeszkadzać domownikom w trakcie snu.

Sharp UA-PM50E-B z pułapką na komary

O nasz spokój dba również funkcja… wyłapywania komarów. Urządzenie dysponuje lampą UV zwabiające te dokuczliwe owady do pułapki ssącej. Tam przyklejają się do lepu i nie są w stanie wydostać się na zewnątrz. UA-PM50E-B posiada wskaźnik Glue Sheet, który informuje o stanie zużycia lepu i kiedy powinniśmy go wymienić. Trzeba to robić co około dwa miesiące. W trybie „Sleep” oczyszczacz zmniejsza siłę światła ultrafioletowego dla zwiększenia komfortu podczas snu.

Oczyszczacz dopasowany do małego wnętrza

Sharp UA-PM50E-B charakteryzuje się atrakcyjnym wyglądem. Obudowa ma czarny kolor, a jej formę urozmaicają poziome pasy o innej fakturze. Całość ma bardzo elegancki kształt, dlatego urządzenie powinno dobrze wyglądać w wielu wnętrzach.

Nawilżacze i oczyszczacze powietrza

Oczyszczacz powietrza Sharpa skutecznie dba o nasze zdrowie i komfort życia. Jest doskonałym wyborem dla posiadaczy małych mieszkań. To urządzenie gwarantuje, że atmosfera w naszym domu zawsze będzie bardzo dobra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.