Na co wpływa częstotliwość odświeżania w telewizorach? Poradnik

częstotliwość odświeżania w telewizorach

Jeżeli decydujesz się na zakup telewizora, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na częstotliwość odświeżania. Dziś chcielibyśmy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego jest ważna i na co wpływa częstotliwość odświeżania w telewizorach? Poradnik, który przedstawiamy poniżej, dostarczy niezbędnej wiedzy i pozwoli wybrać najlepszy model odbiornika.

Częstotliwość odświeżania w telewizorach – poradnik 2016

Częstotliwość odświeżania w telewizorach wyrażana jest w hercach (Hz). Określa ona ilość obrazów wyświetlanych na ekranie w ciągu jednej sekundy. Im więcej herców posiada dany model telewizora, tym więcej klatek obrazu wyświetla się w ciągu sekundy. Zbyt mała ilość herców powoduje smużenie, czyli tzw. efekt ducha. Obecnie przyjmuje się, że minimalna częstotliwość odświeżania w telewizorach powinna wynosić 100 Hz. W skrócie sytuacja przedstawia się następująco:

  • dla obrazu 2D minimalna częstotliwość to 100-200 Hz,
  • dla obrazu 3D najlepiej wybrać min. 400 Hz.

Im wyższa częstotliwość odświeżania, tym płynniejszy i bardziej dynamiczny jest obraz, co znacznie podnosi komfort oglądania. Obecnie producenci wprowadzają coraz to bardziej zaawansowane technologie wyświetlania obrazu, które wspomagane są większymi częstotliwościami odświeżania. Przykładowo, telewizor 3D 4K Sony KD-65S9005 i zastosowane w nim technologie 4K i Motionflow XR wykorzystują odświeżanie na poziomie 800 Hz dla jeszcze lepszych doznań wzrokowych. Z kolei model Samsung UE50JU6800 aktualizuje obraz aż 1400 razy na sekundę.

Wiesz już, na co wpływa częstotliwość odświeżania w telewizorach, a mimo to nie wiesz, na jaki model telewizora powinieneś się zdecydować? Zapytaj o to specjalistów z Matrix Media, którzy udzielą Ci wszystkich niezbędnych informacji oraz pozwolą wybrać produkt najlepiej pasujący do Ciebie. Ich doświadczenie jest gwarancją, że wybierzesz najlepszy telewizor, dzięki któremu będziesz cieszyć się idealnym obrazem w każdej sytuacji.

Sprawdź naszą ofertę na telewizory!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.