Oszczędna kuchenka indukcyjna

oszczedna kuchenka indukcyjna

Oszczędna kuchenka indukcyjna wolnostojąca to ciekawy odpowiednik tradycyjnej kuchenki, która w każdej kuchni ma swoje szczególne miejsce. Jej głównym zadaniem jest podgrzewanie danego kuchennego naczynia poprzez funkcjonowanie szybkozmiennego magnetycznego pola.

Działanie oszczędnej kuchenki indukcyjnej

Owo pole magnetyczne znajduje się na dnie kuchennego naczynia. Na standardową konstrukcję, które oszczędna kuchenka indukcyjna z całą pewnością posiada, składają się tzw. cewki. Najczęściej cewki umieszczone są pod powierzchnią płyty indukcyjnej. Ich zadaniem jest produkowanie szybkozmiennego pola magnetycznego. Dzięki temu dochodzi do przemiany energii elektrycznej na energię cieplną. Proces ten zachodzi na dnie naczynia jako efekt indukowania wirowych prądów oraz podgrzewanie ferromagnetyków. Jest on oparty na zjawisku magnetycznej histerezy, dzięki czemu potrawy znajdujące się w naczyniach są podgrzewane. Na zakończenie oprócz procesów, które występują podczas podgrzewania obiadów czy kolacji, warto zwrócić uwagę na propozycję oszczędnych kuchenek indukcyjnych.

Poznaj bliżej kuchenkę ELECTROLUX EKI6450AOX

Oszczędna kuchenka indukcyjna ELECTROLUX EKI6450AOX to kuchenka wolnostojąca o uniwersalnych wymiarach. Dzięki temu łatwo można ją dopasować do kazej kuchennej przestrzeni. Poprzez zastosowanie najnowszej technologii bezpieczeństwa gotowanie to przyjemność. Kuchenka posiada podwójne szyby w piekarniku oraz funkcję wyjmowanych drzwi, co sprawia, że czyszczenie piekarnika jest znacznie prostsze.

ELECTROLUX EKI54500OX – wyjątkowo oszczędny model

Kuchnia ELECTROLUX EKI54500OX to z całą pewnością oszczędna kuchenka indukcyjna – posiada klasę energetyczną A+. Ponadto oprócz standardowych funkcji piekarnik kuchenki został wyposażony w podwójną szybę oraz możliwość wyjmowania drzwi. W efekcie czyszczenie go będzie znacznie łatwiejsze. 

Jeśli szukasz innych propozycji, to sprawdź nasz artykuł o tym, jaką płytę grzewczą wybrać!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.