Oszczędna lodówka

oszczedna lodowka

Oszczędna lodówka – standard czy luksus? Która lodówka opłaca się bardziej: tańsza czy droższa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę w kontekście oszczędnej lodówki? Które parametry i funkcje są najlepsze? Chcemy odpowiedzieć na te pytania i ułatwić decyzję poszukiwaczom oszczędnej lodówki.

Tańsza lodówka znaczy lepsza?

Po pierwsze, powinniśmy przekalkulować, czy płacąc mniej za lodówkę, rzeczywiście zyskujemy. Nowoczesne rozwiązania prezentowane w tego typu urządzeniach sprawiają, że możemy zaoszczędzić na rachunkach i wyeliminować niepotrzebne koszty. Lodówka to przecież wydatek i użytkowanie na lata, dlatego na ten zakup należy spojrzeć przede wszystkim z perspektywy długoterminowej. Warto przekalkulować, czy jednorazowy koszt lodówki zostanie zwrócony dzięki niższym rachunkom za prąd. Wspólnie poszukajmy sprzętu energooszczędnego, a jednocześnie wysokiej jakości.

Jakie parametry może mieć oszczędna lodówka?

Okazuje się, że jest wiele sposobów na energooszczędność lodówki. Pierwsza kwestia to klasa energetyczna, odzwierciedlająca wydajność urządzenia pod kątem zużycia energii. Najbardziej oszczędna lodówka plasuje się w kategorii A+++, natomiast najmniej – w klasie G. Nawet, gdybyśmy bardzo chcieli, w dzisiejszych czasach dość trudno będzie nam znaleźć lodówkę w kategorii G, stąd wprowadzono rozróżnienia na kategorie A+, A++, A+++ (z których ta ostatnia to z pewnością oszczędna lodówka). Pamiętajmy, że warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje energooszczędne, które sprawią, że nasz portfel odczuje różnicę.

Trochę z przymrużeniem oka, chwila przerwy na skecz o lodówce:

Pierwszą z najkorzystniejszych funkcji może być system No Frost, który ogranicza osadzanie się lodu na ściankach lodówki, przez co zmniejsza zużywanie prądu. Działa na zasadzie osuszania ścian chłodziarko-zamrażalki, dzięki czemu podnoszą się również warunki higieniczne.

Ważna jest cyrkulacja powietrza. Oszczędna lodówka powinna być więc wyposażona w system typu air flow, który zapobiegnie również szybkiemu psuciu się żywności.

Istnieje też szereg sprytnych sposobów, które na własną rękę możemy zastosować w naszej lodówce. Lodówka może mieć magnesy w drzwiach, które będą domykały niezamknięte drzwi.

Również pojemność ma znaczenie. Urządzenie powinno być dostosowane do potrzeb naszego gospodarstwa domowego. Wyposażenie w dodatkowe półki i pojemniki daje możliwość aranżowania wnętrza lodówki według własnych upodobań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.