Powerbank – markowy lepszy od noname

Powerbank markowy czy noname

Wiele nowoczesnych urządzeń mobilnych ma to do siebie, że pomimo olbrzymich możliwości, mają jedną zasadniczą wadę – ograniczoną pojemność baterii.

Nie tylko smartfony

Na pierwszy rzut oka problem dotyczy głównie smartfonów – i faktycznie, to one często potrafią się rozładować w połowie dnia, w najmniej odpowiednim momencie. Co prawda wiele osób nosi ze sobą ładowarkę, ale nie jest to idealne rozwiązanie problemu, gdyż nie zawsze istnieje możliwość podpięcia się pod gniazdko. Co więcej, nawet jeśli pojawia się taka sposobność, nie zawsze można sobie pozwolić na poczekanie w danym miejscu, aż telefon choć trochę się podładuje.

Natomiast jeśli zastanowić się chwilę, problem dotyka także innych mobilnych sprzętów. Tablety, nawigacja GPS, czy baterie w aparatach fotograficznych, to tylko mała część przykładów.

Rozwiązanie jest proste: powerbank

Dokładnie tak – te małe, poręczne przedmioty, w połączeniu z odpowiednim kablem, potrafią rozwiązać problem rozładowanych urządzeń mobilnych. Wiele z nich posiada od razu w zestawie zestaw przewodów o odpowiednich końcówkach – tak, by można je było podłączyć do różnych sprzętów. Jeśli jednak jakiegoś wtyku brakuje, zawsze można użyć kabla przejściowego.

Kupić tani czy markowy?

Na pierwszy rzut oka powerbank typu noname może wydawać się dobrym interesem. Pojemność, jaką posiada, jest całkiem spora. Jednocześnie ich ceny bywają zaskakująco niskie. Niestety, w praktyce zakup tanich powerbanków od nikomu nieznanych firm, często okazuje się mocno niepewne. Często zdarza się, że faktyczna pojemność jest o wiele niższa, niż deklarowana na opakowaniu.

Markowe powerbanki przeciwnie – często na etapie produkcji przechodzą o wiele sprawniejsze procedury kontrolne, dzięki czemu podawana pojemność jest o wiele bardziej pewna. W końcu są sygnowane konkretną marką, której zależy na swoim wizerunku.

Zakres dostępnych pojemności w przypadku produktów markowych jest całkiem spory, czego przykładem są chociażby powerbank Samsung EB-PN920USEGWW, wśród których można znaleźć egzemplarze nawet ponad 5000 mAh.

Sprawdź powerbanki w MatrixMedia.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.