Gry w wirtualnej rzeczywistości

gry VR

Dzięki coraz większej popularności nowoczesnych, zaawansowanych smartfonów, virtual reality staje się coraz bardziej dostępne. Zauważyli to twórcy gier, którzy stworzyli już pierwsze produkcje przeznaczone dla tego środowiska. Czy chcesz poznać przykładowe tytuły? Jeśli tak – zapraszamy do lektury!

LamperVR

Ten tytuł nawiązuje do najlepszych tradycji gier arcade. Oczywiście nie oznacza to prostej grafiki retro – LamperVR jak najbardziej wykorzystuje zaawansowane możliwości wynikające ze specyfiki wirtualnej rzeczywistości.

W grze wcielasz się w owada, który poruszając się w trzech wymiarach zbiera różne łakocie i omija przeszkody. Rozgrywka lekka i przyjemna!

Waa! VR

To prosta strzelanka kosmiczna, w której gracz musi niszczyć latające w kosmosie asteroidy. Aplikacja powstała z myślą o Google Cartboard i jest stosunkowo niewymagająca sprzetowo.

Egypt Chamber VR

Gra w trybie first-person (jak większość gier przeznaczonych do rozgrywania w wirtualnej rzeczywistości), której akcja osadzona została w klimatach, jakimi z jakich zadowoleni będą miłośnicy egipskiej mitologii i historii.

Co bardzo charakterystyczne – twórcy Egypt Chamber VR zadbali nie tylko o dobre wykorzystanie możliwości, jakie daje VR, ale też o doskonałą oprawę dźwiękową. Efekty, jakie usłyszysz w słuchawkach są na tyle dobre, że rozgrywka staje się naprawdę niesamowicie przyjemna!

The Climb

Na koniec gra przeznaczona na gogle Oculus Rift, w której można wcielić się we wspinacza, pokonującego różne trasy skalne. Piękne widoki i wspaniała przygoda – w sam raz dla osób, które uwielbiają wspinaczkę, ale nie mają zbyt wiele okazji, by wyruszyć w teren!

Najlepsze telefony w MatrixMedia – Sprawdź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.