Profesjonalna lustrzanka

Dowiedz się gdzie kupić dobra lustrzankę?

Czy zakup profesjonalnej lustrzanki jest nam potrzebny, gdy zaczynamy naszą przygodę z fotografią? Czy można pogodzić wysokiej jakości zdjęcia z odpowiednio niedrogim sprzętem?

Podstawowe kryteria

Jednym z podstawowych kryteriów, jakim musimy kierować się podczas wybierania nowego aparatu, jest ustalenie, czy szukamy lustrzanki z typem matrycy APS-C czy Full Frame. APS-C to mniejsza matryca, która jednak przy pierwszym wyborze bardzo dobrze się sprawdza. Matryca typu Full Frame pozwoli nam osiągnąć lepszą jakość obrazu, ale również wymaga od nas korzystania z droższego zestawu obiektywów. Ilość megapikseli przekłada się na jakość zdjęcia i firmy produkujące sprzęt fotograficzny prześcigają się w reklamach, oferując nawet ponad 20 Mpx. Jeśli nie planujemy robić ogromnych zdjęć na bilbordach albo reklamach wielkoformatowych, taka ilość nie jest nam potrzebna. 12-14 Mpx w zupełności wystarczy. Istnieje nawet możliwość, że większa liczba tej jednostki wniesie dodatkowe szumy w nasze zdjęcia.

Obiektywy

Gdy zdecydujemy się na KIT lub BODY jednego producenta (kit- podstawowa jednostka zawierająca całą elektronikę), musimy poruszać się w obrębie obiektywów właśnie tego producenta. O ile można wymienić KIT na lepszy, o tyle obiektywy pozostają na zawsze i często kosztują krocie. Tak naprawdę czytając ofertę sprzedażową firm takich jak Canon lub Nikon można przyprawić się o zawrót głowy. Dlatego aktualnie ciekawą i godną polecenia ofertę prezentuje firma SONY.

Dodatkowe funkcje

Warto dokładnie sprawdzić wszelkie dodatkowe funkcje, jakie posiada nasz aparat. Do popularnych należą takie jak: błysk wypełniający, synchronizacja z długim czasem ekspozycji, osłabianie efektu czerwonych oczu. Dobrze jest zwrócić uwagę na opcję zapisu obrazu oraz opcję jego stabilizacji w korpusie.

Dodatkowym elementem, który będzie nam potrzebny, jest na pewno bateria zasilająca. Polecamy dokupić od razu drugą – przyda się w czasie wakacji albo długich sesji zdjęciowych. Musimy pamiętać również o pojemnej karcie pamięci wraz z czytnikiem kart.  Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom wiecie już jaki aparat wybrać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.