Recenzja: Samsung Galaxy Z Flip4

Samsung Galaxy Z Flip4 | Matrix Media

Składane smartfony nie są już taką sensacją, jak jeszcze kilka lat temu. Nadal jednak na rynku to pewna nowość, a taki telefon pozwala się wyróżnić. Sprawdźmy zatem jak sprawuje się najnowszy produkt koreańskiego giganta z tej serii – Samsung Galaxy Z Flip4.

Nowa, lepsza wersja składanego smartfona

Samsung Galaxy Z Flip4 na pierwszy rzut oka nie różni się od poprzedniego modelu. Jednak nieco wyładniał i ma bardziej płaskie i błyszczące ramki. Zastosowano tu wzmocnioną obudowę z aluminium, co zapewnia lepszą ochroną przed wstrząsami czy upadkami. Tył i przód telefonu pokrywa najnowsze szkło Corning Gorilla Glass Victus o zwiększonej odporności na zarysowania, a wytrzymałość ekranu została dodatkowo wzmocniona.

Zawias smartfona jest solidniejszy niż w poprzednim modelu, a trwałość ekranu głównego producent oszacował na 200 tys. złożeń. W porównaniu do poprzednika zwiększyła się pojemność akumulatora – z 3300 na 3700 mAh. I co ważne, mimo że Galaxy Z Flip4 jest składany, to jest wodoodporny. Ma klasę IPX8, co oznacza, że wytrzymuje zanurzenie w wodzie na głębokości do 1,5 metra przez 30 minut.

Dwa ekrany – większy komfort

Zewnętrzny ekran Samsunga Galaxy Z Flip4 ma przekątną 1,9 cala i rozdzielczość 512×260 pikseli. Jest oczywiście dotykowy i wykonany w technologii Amoled. Umożliwia komfortowe sprawdzanie powiadomień, odbieranie połączeń, sterowanie muzyką czy włączenie latarki bez konieczności otwierania telefonu. Dodatkowo można spersonalizować jego wygląd, zmieniając wygląd zegara, ustawiając widżety czy odtwarzając na nim zdjęcia, filmy i gify.

Ekran główny tego modelu to elastyczny Dynamic Amoled 2X o przekątnej 6,7 cala, rozdzielczości 2640×1080 pikseli oraz częstotliwości odświeżania 1-120 Hz. Częstotliwość odświeżania automatycznie dostosowuje się do wyświetlanych treści, co widocznie poprawia ich płynność. Oczywiście mamy tu zgięcie, ale nie przeszkadza to w użytkowaniu smartfonu – patrząc na wprost ekranu zagięcia w ogóle nie widać.

Telefon jako statyw

Zestaw aparatów w Galaxy Z Flip4 daje wiele możliwości. Można zrobić szybkie zdjęcie bez z otwierania smartfonu lub tradycyjnie korzystając z tylnych aparatów. Z tyłu mamy aparat główny 12 MP, ultraszerokokątny 12 MP i zoom cyfrowy do 8x. Z przodu aparat 10 MP. Aparat główny wyposażono w jasną przysłonę F1.8, która wychwytuje więcej światła, więc nocne zdjęcia są wyraźne i z ograniczoną ilością szumów. W telefonie działa też optyczna stabilizacja obrazu (OIS).

Składany smartfon ma dodatkową funkcjonalność. Jest tu bowiem tryb Flex, który z powodzeniem zastępuje statyw. Wystarczy ustawić telefon pod odpowiednim kątem i fotografować lub kręcić filmiki. To znakomity sposób na zrobienie idealnego selfie lub prowadzenie wygodnej wideorozmowy. Tryb Flex jest obsługiwany przy ustawieniu pod kątem pomiędzy 75° a 115°.

Płynności pracy Galaxy Z Flip4 zapewnia superwydajny procesor 8 Gen 1+ oraz 8 GB pamięci RAM. Z kolei bogate i głośne brzmienie podwójne głośniki w technologii Dolby Atmos. Do wyboru jest 128, 256, lub 512 GB pamięci wewnętrznej. Telefon dostępny jest w kilku kolorach: złotym, szarym, fioletowym i niebieskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.