Recenzja: Samsung QLED The Frame

tv

Gdy Samsung postanowił wypuścić na rynek telewizory The Frame, wiele osób miało mieszane uczucia i nic w tym dziwnego. Czy telewizor mógł pełnić przypisane mu funkcje i jednocześnie stanowić element wystroju wnętrza? Cóż, koreański gigant wiedział co robi. Samsung QLED The Frame to coś więcej niż telewizor, to nowatorskie urządzenie, które staje się ważnym elementem aranżacyjnym domu. Jakie potencjał skrywa? Pogrzebaliśmy, poczytaliśmy i przygotowaliśmy recenzję. Oto i ona.

Samsung QLED The Frame – rama czy telewizor?

Dobre pytanie. Wydawać by się mogło, że Samsung QLED The Frame to telewizor jak każdy inny. Cóż, nie można być w większym błędzie. To co wyróżnia The Frame to właśnie rama. Z jednej strony klasyczna, a z drugiej totalnie designerka. To właśnie ona stwarza nowe możliwości aranżacyjne dla każdej przestrzeni. Telewizor nie jest już tylko telewizorem. Może pełnić rolę obrazu, ramy ze zdjęciami zawieszonej na ścianie czy stojaku – pełna dowolność.

Co ciekawe urządzenie posiada regulowane ramy w różnych odcieniach, sprzedawane osobno. Magnesy sprawiają, że ich montaż czy demontaż jest dziecinnie prosty. Ramę da się przechylać według własnego uznania (tj. na boki, do tyłu, do przodu). Tak aby, wybrany obraz prezentował się doskonale pod każdym kątem. Uporczywe kable to już tylko czyste wspomnienie. One Invisible Connection pozwala ukryć pełną gamę kolorystyczną czy ich artystyczną plątaninę. Tym samym użytkownicy mogą podłączyć swoje urządzenia za pomocą One Connect Box. Wygodnie i estetycznie.

Prywatna kolekcja sztuki

Samsung QLED The Frame to nie lada gratka dla miłośników sztuki. W dedykowanym sklepie Art Store mogą wybierać dzieła ulubionych artystów z całego świata, zarówno fotografii jak i dzieł sztuki. Automatyczne dostosowanie sprawia, że The Frame proponuje swoim właścicielom dzieła, które widzieliby na swojej ścianie, a funkcja „ulubione” pozwala na stworzenie własnej, autorskiej i unikatowej kolekcji.

Warto podkreślić, że The Frame nie zamyka się tylko na sztukę w Art Store. Użytkownicy mogą tworzyć własne kolarze zdjęć, poprzez przesłanie wybranych obrazów za pomocą smartfona czy pamięci USB.

Zabawa stylem

Samsung QLED The Frame przygotował dla swoich użytkowników coś jeszcze – sześć artystycznych filtrów, które pozwalają bawić się formą wybranych zdjęć, bo przecież w każdym tkwi mały artysta! Tryb artystyczny ułatwia personalizację układu (7 stylów) czy kolorów (10 różnych kolorów) we własnej galerii.

Tryb otoczenia+ to nie lada gratka dla posiadaczy The Frame. Na co pozwala? Na wyświetlanie:

  • Wiadomości,
  • Prognozy pogody,
  • Aktualnej godziny,

i wiele więcej. The Frame może również wtopić się w otoczenie tylko poprzez jedno spojrzenie. Możliwości konfiguracji jest naprawdę wiele.

Kiepskie oświetlenie? To już nie problem.

Samsung QLED The Frame w prosty sposób rozwiązał problem kiepskiego oświetlenia, które dla wielu użytkowników mogło być nieco irytujące, zwłaszcza podczas śledzenia losów ulubionych bohaterów serialu. Obraz adaptacyjny pozwala ramie na analizę oświetlenia w danym pomieszczeniu, a także wybranego wideo. Co dalej? The Frame samodzielnie dopasowuje jasność i kontrast. Tak aby, wyświetlany obraz był naturalny, nawet przy zmianie oświetlenia.

Jeżeli chodzi o samą obsługę telewizora wystarczy jeden pilot One Remote Control, aby w prosty sposób sterować urządzeniem. Warto również mieć pod ręką aplikację SmartThings, która ułatwia podłączonym urządzeniom na łatwy dostęp. Oczywiście, użytkownicy nie mogą się obejść bez Smart Hub. Na co pozwala? Między innymi na wyszukiwanie interesujących treści, przeglądanie witryn internetowych czy korzystanie z różnych aplikacji.

Przeglądaj smartfona na telewizorze

Można? Można. Mobile Mirroring służy do przeglądania interesujących programów na własnym smartfonie w Samsung QLED The Frame. SmartThing pozwala na stworzenie kopii lustrzanych treści. Jak tego dokonać? Za pomocą jednego kliknięcia. Tak działa Tap View.

Użytkownicy mogą dowolnie dzielić ekran na ramki dzięki Multi View i jednocześnie przeglądać treści na smartfonie czy oglądać interesujący film, w tym samym czasie.

The Frame to telewizor, otwierający użytkowników na nowe, dotąd nieznane możliwości. Dodatkowo perfekcyjnie prezentuje się na ścianie. Jedno jest pewne, produkty marki Samsung, potrafią zaskakiwać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.