Samsung Galaxy Watch5 a Galaxy Watch4 – jakie są różnice?

project_comment_file6304b08bd271c-watch

Samsung to marka rozpoznawalna na całym świecie i nic w tym dziwnego. Ich oferta produktów jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników. Dobrym przykładem jest Samsung Galaxy Watch5, czyli nowość koreańskiego giganta, zaprezentowana na konferencji Galaxy Unpacked. Naturalnie nasuwa się pytanie, co różni Samsung Galaxy Watch5 od jego poprzedniej wersji – Galaxy Watch4? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Dobre pytanie. Samsung Galaxy Watch5 jest łudząco podobny do swojego poprzednika – Galaxy Watch4. Niemniej, wygląd to nie wszystko. Samsung postanowił dokonać kilku poprawek, co przekłada się nie tylko na lepszą specyfikację, ale i jakość wykonania. Pierwszą zmianą jest rozmiar. Jak wszyscy dobrze pamiętamy, Galaxy Watch4 posiadał dwa warianty – 40 mm i 44 mm. Galaxy Watch5 będzie dostępny w trzech rozmiarach, a także kolorach:

Większa odporność na zarysowania

O ile design Galaxy Watch5 mocno się nie zmienił, wytrzymałość ekranu – owszem. Samsung w swoim najnowszych produkcie postawił na trwałość. Tym samym szkło, które przykrywa ekran zostało wykonane z szafiru. Co to oznacza dla użytkownika? Szkło jest twardsze i bardziej odporne na zarysowania.

Samsung Galaxy Watch5 a Galaxy Watch4 – pojemność baterii

Miłośnicy aktywności z pewnością będą zadowoleni z żywotności baterii w Galaxy Watch5. Samsung zwiększył pojemność baterii w wersjach:

 • Galaxy Watch5 40 mm do 284 mAh,
 • Galaxy Watch5 44 mm do 410 mAh,
 • Galaxy Watch5 Pro 45 mm do 590 mAh.

Warto zaznaczyć, że Galaxy Watch4 posiadał baterię o pojemności 247 mAh, a wersja Classic 361 mAh. Nie da się ukryć, że zmiana jest spora. Użytkownicy będą mogli korzystać z możliwości smartwatcha przez okrągłą dobę i to z włączonym GPS-em. Kolejną zmianą na plus jest czas ładowania. Galaxy Watch5 w ciągu 30 minut ładuje się do 45%, a wersja Pro do 35%. Warto pamiętać, że ich poprzednik – Galaxy Watch4 w tym czasie naładował się do 30%.

Samsung Galaxy Watch5 – co nowego?

Kolejną dużą zmianą przygotowaną przez koreańskiego giganta jest wprowadzenie czujnika temperatury w Galaxy Watch5. Gdzie się znajduje? A no pod spodem koperty. Dodatkowo firma usunęła fizyczny pierścień przewijania menu. Co do funkcji, to użytkownicy zarówno wersji Galaxy Watch5 i Galaxy Watch5 Pro mogą korzystać z:

 • Czujnika tętna,
 • Czujnika saturacji (Sp0O2),
 • Elektrycznego sensora pracy serca,
 • Funkcji pomiaru ciśnienia krwi,
 • Monitorowania pułapu tlenowego (VO2Max),

Ponadto użytkownicy mogą przeprowadzić badanie EKG, analizę składu ciała, a także monitorować fazy snu. Z pewnością warto wyposażyć się w aplikację Samsung Health w smartfonie, która przedstawia pełne dane treningów, a także fazy snu. Co jeszcze? Galaxy Watch5 może pochwalić się nowymi tarczami zegarka oraz 88 widżetami. Dodatkowo obie wersje Galaxy Watch5 są wodoodporne do 5ATM.

Jedno urządzenie, wiele możliwości.

Galaxy Watch5 posiada 1.5 GB wbudowaną pamięć RAM, a także pamięć wewnętrzną – 16 GB. Procesor Exynos W920 (Dualcore, 5nm) w połączeniu z system operacyjnym Wear OS Powerd by Samsung zapewnia ciągłość pracy urządzenia. Użytkownicy mogą między innymi:

 • Przeglądać ulubione strony,
 • Słuchać ulubionej muzyki,
 • Kontrolować trasy na Google Maps,
 • Płacić zbliżeniowo z Google Play,

a także odbierać połączenia i wiadomości. Co jeszcze? Posiadacze tego modelu mogą sprawdzić stan naładowania swoich słuchawek bezpośrednio przez Galaxy Watch5. Jedno jest pewne, osoby, które zdecydują się właśnie na Galaxy Watch5, będą miały sporo frajdy z jego użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.