Samsung Galaxy Z Fold4 – cena, specyfikacja, kolory

blog-16.08

Stało się! Koreański lider na rynku podczas swojej konferencji – Samsung Galaxy Unpacked 2022, która odbyła się 10 sierpnia br. pokazał to, na co czekali wszyscy sympatycy marki – nowości, jak składany smartfon Samsung Galaxy Z Fold4. Jaki potencjał skrywa urządzenie? Nam udało się to sprawdzić. Szczegóły poniżej.

Samsung Galaxy Z Fold4, czyli smartfon klasy premium

Naturalnie nasuwa się pytanie, co takiego wyróżnia Samsung Galaxy Z Fold4? W pierwszej kolejności użytkownicy mogą zachwycić się jego estetycznym wyglądem. Smartfon w pełni zasłużył na miano urządzenia klasy premium. Obudowa została wzmocniona w aluminium i nie wpływa na komfort użytkowania. Z kolei ekran pokryto Corning Gorilla® Glass Victus®+, które w połączeniu z wodoodpornością z normą IPX8 pozwala na rozłożenie smartfona w każdych warunkach.

Opcja składania smartfonu to dobry ruch. Dlaczego? Funkcja pozwala na przegląd codziennych informacji, zdjęć w dwóch rozmiarach – 6.2 cala (wersja złożona) i 7.6 cala (wersja po rozłożeniu). Wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X to gwarancja płynności wyświetlania grafik i zupełnie nowa jakość koloru. To wszystko jest możliwe dzięki superpłynnemu, adaptacyjnemu odświeżaniu do 120 Hz i to na obu ekranach – głównym i zewnętrznym.

Wyświetlaczowi wtóruje głośnik stereo z Dolby Atmos. To rozwiązanie przypadnie do gustu audiofilom, miłośnikom gier, a także każdej osobie, która będzie miała w rękach Samsung Galaxy Z Fold4.

Multitasking, czyli przeglądaj tak jak lubisz

Samsung Galaxy Z Fold4 daje pełną swobodę w podziale ekranu. Tym samym użytkownicy mogą w tym samym czasie włączyć aż 8 aplikacji, czy też podzielić ekran według własnych potrzeb. Prosta obsługa gestami pozwala na przeciągnie aplikacji, zmianę ich rozmiaru czy położenia na ekranie. Jeżeli użytkowników znudziło pisanie na klawiaturze, mogą zdecydować się na rysik S Pen Fold Edition (sprzedawany osobno), pozwalający na tworzenie notatek na bieżąco. To takie proste.

Zdjęcia nigdy nie były lepsze!

Samsung Galaxy Z Fold4 został wzbogacony w aparaty:

  • Główny (o rozdzielczości 50 MP),
  • Szerokokątny (o rozdzielczości 12 MP),
  • Tele (powiększenie nawet do 30x).

Użytkownicy będą zadowoleni z funkcji Dual Preview, która daje wgląd portretowanej osobie do właśnie robionego zdjęcia. Tryb Flex ułatwia przegląd zdjęć czy filmów (górna część ekranu), a także sprawne sterowanie aparatem (dolna część ekranu). Za co jeszcze można polubić Samsung Galaxy Z Fold4? Za kąt nagrywania wideo, dzięki temu tworzenie własnego stories czy wideo nigdy nie było prostsze. Przenoszenie danych to bułka z masłem. Smart Switch to aplikacja pozwalająca na łatwe przenoszenie danych, treści ze starego urządzenia na Samsung Galaxy Z Fold4 i to przy różnych systemach operacyjnych. Z kolei sieć 5G ułatwia szybkie pobieranie danych. Klikasz i już.

Samsung Galaxy Z Fold4 – cena i kolory

Ceny urządzenia Samsung Galaxy Z Fold4 będą się różnić ze względu na rozmiar pamięci. Osoby, które zdecydują się na Samsung Galaxy Z Fold4 zapłacą:

  • 8 399 zł za model z wbudowaną pamięcią 256 GB,
  • 8 999 zł za model z wbudowaną pamięcią 512 GB,
  • 9 999 zł za model z wbudowaną pamięcią 1 T.

Użytkownicy mogą zdecydować się na trzy kolory:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.