Samsung Galaxy S22 – nowa jakość zdjęć nocnych

MatrixMedia_telefony poprawka

Aparaty w smartfonach są coraz bardziej zaawansowane i robią coraz lepsze zdjęcia. Jednak nawet aparaty w telefonach z górnej półki z jednym słabo sobie radzą – to zdjęcia nocne. Firma Samsung postanowiła to zmienić i w nowej serii Galaxy S22 postawiła właśnie na nocną fotografię.

Samsung postawił na nocną fotografię

Zdjęcia portretowe, macro, zbliżenia czy panoramiczne – z tym, lepiej lub gorzej, radzą sobie wszystkie smartfony. Mają coraz więcej aparatów i coraz bardziej zaawansowane oprogramowanie, więc zdjęcia są coraz lepszej jakości. Nawet w najdroższych urządzeniach dużym minusem są jednak zdjęcia nocne. Zmienił to koreański gigant, który w nowej serii swoich flagowców – Samsung Galaxy S22 – postawił właśnie na nocną fotografię.

W smartfonach z serii Galaxy S22, podobnie jak w poprzednich modelach, mamy potrójny aparat tylny i jeden przedni. Apart do selfie ma 10 MP, a z tyłu są: 12 MP aparat ultraszerokokątny, 50 MP apart szerokokątny i 10 MP teleobiektyw z trzykrotnym zoomem optycznym. Za nową jakość zdjęć nocnych odpowiada przede wszystkim matryca z dużymi pikselami w aparacie 50 MP.

Nightografia w Samsung Galaxy S22

Firma Samsung w przypadku serii Galaxy S22 używa terminu nightografia. W ciemności matryca głównego aparat smartfona łączy piksele w grupy i powiększa je o 23%, dzięki czemu wychwytują więcej światła i zdjęcia są o wiele jaśniejsze. Dodatkowo oprogramowanie przetwarza niski szum i wyostrza obraz.

Odbiciom na soczewce tylnego aparatu zapobiega specjalne szkło z nanopowłokom. Jak zapewnia producent odbicia na soczewce powodowane światłami widocznymi w ciemnym otoczeniu zmniejszają się nawet o 98%.

W Galaxy S22 mamy do czynienia także z udoskonaloną technologią wideo. Liczba klatek automatycznie dostosowuje się do otoczenia, a Super Night Solution oczyszcza każde ujęcie z szumów. Zapewnia o wysokiej jakości i wyraziste nagranie bez względu na warunki oświetleniowe.

Dodatkowe funkcje w aparacie Galaxy S22

Nowe smartfony Samsunga z serii Galaxy S22 oferują także dodatkowe funkcje, która pomogą zrobić idealne zdjęcie. To m.in. poprawianie szczegółów – funkcja, która udoskonali kadr dostosowując strefy ciemne i rozjaśnione. Z kolei Adaptive Pixel, w zależności od oświetlenia, przechodzi pomiędzy trybem wysokiej rozdzielczości 50 MP, a trybem wysokiej czułości 12 MP.

W Galaxy S22 można korzystać także ze: Space Zoom, czyli przybliżania obraz między 3 a 30 razy;  automatycznych ramek, dzięki którym kamera zachowa ostrość nawet podczas ruchu; perspektywy reżysera – nagrywania jednocześnie wszystkimi aparatami czy tzw. jednego ujęcia, dzięki któremu można zarejestrować do 20 sek. nagrania, a w galerii ukażą się różne formaty – takie jak zdjęcia, zapętlenia czy wideo poklatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.