Samsung Galaxy S6 Edge – wszystko co musisz wiedzieć

Samsung Galaxy S6 Edge - opinie i dane techniczne

Nowy smartfon z Korei z zakrzywionym ekranem budzi wielkie emocje. Dzieje się tak nie tylko ze względu na nowoczesny design, ale także wspaniałe parametry sprzętu czyniące z niego leadera rynku. Oto Samsung Galaxy S6 Edge i jego specyfikacja techniczna.

Samsung Galaxy S6 Edge bez tajemnic!

Rozszerzając serię telefonów Edge Samsung idzie w bardzo dobrym kierunku, co pokazują wyniki sprzedażowe najnowszego S6. Dlaczego właściwie świat zakochał się w zakrzywionym ekranie? Jest to nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli już w pierwszej chwili odróżnić koreańskiego smartfona od innych dostępnych na rynku.

Dane techniczne

Ponadto warunki techniczne  SM-G925FZDFXEO stoją na najwyższym poziomie. Za sprawą nowoczesnego, ośmiordzeniowego procesora – 4 rdzenie taktują na 2.1 GHz i 4 na 1.8GHz – telefon działa niezwykle płynnie. Nie widać, aby coś go spowalniało przy przełączaniu aplikacji, czy przechodzeniu z ekranu na ekran. Pamięć operacyjna telefonu to aż 3GB, dzięki czemu doskonale obsługuje wspaniałą grafikę oraz wiele programów jednocześnie. Jeśli chodzi o ekran, to Samsung oferuje 5,1” Super AMOLED o 16 mln kolorów i rozdzielczości 2560×1440 pikseliQuad HD. W skrócie – nie może być lepiej. Mamy możliwość wyboru jednej z trzech opcji pamięci wewnętrznej32, 64 lub 128 GB. Z racji braku slotu kart pamięci zdecydowanie warto wybrać najwyższą opcję.

Lekki i dopasowany

Pomimo tak dobrych parametrów Samsung zdołał zachować idealną wręcz wagę – 132g, co w połączeniu z jego niezwykłym kształtem sprawia, że dość pewnie leży w dłoni. Gramatura dopasowana jest idealnie, ponieważ nie ma tu wrażenia, że telefon jest zbyt lekki, co ma czasem miejsce w przypadku smartfonów z tworzyw sztucznych, a ni tym bardziej za ciężki.

Jeśli względy estetyczne mają dla nas duże znaczenie warto pomyśleć o wyborze tego urządzenia. Materiały z których wykonano nowego SM-G925FZDFXEO stoją na najwyższym poziomie. Przód i tył pokryte są niezwykle wytrzymałym szkłem Gorilla Glass 4, które im blasku, rama z kolei wykonana jest z metalu. Spasowanie elementów stoi na absolutnie najwyższym poziomie – każdy otwór w obudowie(gniazdo microUSB, słuchawkowe, czy slot kart nanoSIM) jest perfekcyjnie gładki, a przyciski poruszają się wyłącznie w stronę w którą powinny, aby umożliwić korzystanie ze swoich funkcji. To jest właśnie to, co nazywamy jakością premium!

Powiew świeżości

Poza niezwykle eleganckim i stylowym wyglądem, zakrzywiony ekran w S6 Edge oferuje nam nowe funkcjonalności. Spośród najciekawszych warto wymienić dodatkowe menu boczne  – tzw. „Kontakty Edge”, które za pomocą jednego przesunięcia palcem daje nam dostęp do wybranych wcześniej kontaktów. Wiąże się z tym jeszcze jednak funkcja. Do każdego z nich możemy przypisać konkretny kolor, a kiedy telefon będzie leżał ekranem w dół, boki będą podświetlane przypisaną do numeru barwą. Daje to bardzo interesujący efekt, zwłaszcza jeśli telefon leży na szklanej powierzchni. Mając telefon w tej pozycji możemy go również szybko wyciszyć przytrzymując palec w miejscu czujnika rytmu serca znajdującego się obok głównego aparatu.

Łap chwile z Galaxy S6 Edge

Jeśli już o zdjęciach i filmach mowa, to S6 oferuje doskonałą kamerę o matrycy 16Mpix z Autofocusem i rozdzielczości 4608 x 3456 px, której parametry możemy samodzielnie przystosować w trybie profesjonalnym. Aparat radzi sobie równie dobrze w trybie auto, a dzięki zastosowaniu pojedynczej, ale bardzo efektywnej diody doświetlającej niestraszne mu nawet scenerie ze słabym oświetleniem. Przednia kamera posiada matrycę 5Mpix i rozdzielczości 2592 x 1944 px. Wprowadzono tu także ciekawą opcję – przy robieniu „selfie” możemy wybrać opcję rozszerzonego planu, czyli czegoś w rodzaju panoramy, jeśli chcemy wykonać zdjęcie z większa ilością znajomych. Pojawiła się także opcja upiększania twarzy, czyli np. usuwania niedoskonałości sery.

Także i czytnik linii papilarnych został poprawiony w tym modelu. Nie trzeba już przeciągać palcem – wystarczy go przyłożyć, a telefon sam sczyta odcisk. Po skorzystaniu z tej opcji będziemy mogli przypisać wzór linii papilarnych do konkretnych kont internetowych, dla których mamy zapisane hasła. Pozwoli nam to na ograniczenie dostępu do naszych treści osobom trzecim korzystającym z telefonu i jednocześnie wygodnie zastąpi automatyczne uzupełnianie haseł.

Samsung Galaxy S6 Edge to smartfon z kategorii premium, doskonale zbudowany i przyjemny w użyciu – zdecydowanie polecamy go na prezent dla każdego, kto ceni wygodę i styl, a także wszystkim gadżeciarzom, zwłaszcza w naszej wspaniałej ofercie.

Sprawdź naszą ofertę smartfonów SAMSUNG!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.