Samsung Galaxy S8 – premiera roku?

Samsung galaxy s8

Kolejny smartfon koreańskiej firmy powoli pojawia się już na horyzoncie wraz z nowymi informacjami na temat swoich parametrów i designu. Samsung wiążę ogromne nadzieje z premierą Galaxy S8, ponieważ poprzedni rok w dużej mierze będzie kojarzony z aferą związaną z Note 7. Czy możemy spodziewać się rewolucji? Sprawdźmy!

1. Kiedy pojawi się Samsung Galaxy S8?

 

Na Galaxy S8 przyjdzie nam niestety jeszcze poczekać. Początkowo planowano zaprezentowanie tego modelu na przełomie lutego i marca podczas targów MWC w Barcelonie. Koreańskie media donoszą jednak, że dopiero w styczniu zakończono pracę nad tym modelem. Nowy smartfon został dopiero przekazany do testów, wiec będziemy musieli poczekać znacznie dłużej. Być może jego premiera zbiegnie się z wyjściem na rynek nowego iPhone’a we wrześniu.

 

2. Jaki ekran w Galaxy S8?

 

Dostępne mają być dwie wielkości ekranów. Mniejszy model będzie miał przekątną 5,7 cala, natomiast Galaxy S8 Plus będzie mieć aż 6,2 cala. Czy to nie za dużo? Dlaczego Samsung produkuje tak wielki ekran? Wydaje się, że zdecydowano się na takie rozwiązanie, ponieważ nowy model nie posiada już żadnych krawędzi. W obu przypadkach będziemy mieć bowiem do czynienia z zakrzywionym ekranem.

Podobnie jak w przypadku iPhone’a konieczne będzie tu usunięcie przycisku home.

3. Skaner tęczówki i asystent głosowy

 

Stworzenie ekranu bez krawędzi zmusiło Samsunga do usunięcia lub przesunięcia czytnika linii papilarnych. Zamiast niego ma pojawić się skaner tęczówki oka rodem z filmów science fiction, który zapewni dodatkowe bezpieczeństwo danym przechowywanym na naszym telefonie.

 

Trwały również prace nad stworzeniem własnego asystenta głosowego, który miałby być odpowiedzią na SIRI, jednak w dalszym ciągu nie wiemy, czy rozwiązane zostały kwestie prawne z firmą Pixel, które blokowały możliwość wprowadzenia takiego rozwiązania.

Sprawdź nasze smartfony od Samsunga!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.