Samsung Galaxy Unpacked 2021

samsung_unboxing2021

Firma Samsung zaprosiła na kolejną konferencję Galaxy Unpacked i tegoroczną dużą premierę, która odbędzie się wirtualnie 14 stycznia. W sieci pojawiły się już przecieki o nowych modelach. Czego możemy się spodziewać?

Kiedy poznamy nowe modele Samsung Galaxy?

Tegoroczna konferencja Galaxy Unpacked obędzie się wirtualnie 14 stycznia. Transmisja live rozpocznie się o godz. 16.00 czasu środkowoeuropejskiego na stronie samsung.com. Już teraz można się TUTAJ zarejestrować by zostać „jedną z pierwszych osób, które odkryją najnowszy sprzęt Samsung Galaxy”.

W ciągu ostatniego roku technologie mobilne zajęły kluczowe miejsce w codziennym życiu. Pracujemy zdalnie, coraz więcej czasu spędzamy w domu. Przyspieszone przejście do świata, gdzie technologia odgrywa tak ważną rolę, niesie ze sobą zapotrzebowanie na urządzenia, które mogą zmienić codzienność w niezwykłe doświadczenie – czytamy w zaproszeniu koreańskiej firmy.

Samsung zachęca także, by dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach, które tworzą, aby uczynić „codzienne życie epickim”. Tak szybka premiera nowych flagowców Samsunga to coś nowego, bo w poprzednich latach Koreańczycy prezentowali najnowsze smartfony na przełomie lutego i marca.

Jakie nowe modele smartfonów zaprezentuje Samsung?

Choć koreański gigant nie zdradza jakie modele zaprezentuje podczas Galaxy Unpacked 2021, to w sieci pojawiły się już przecieki na ich temat. Wszystko wskazuje na to, że będą to trzy smartfony z nowej flagowej serii, czyli Samsung Galaxy S21. Oprócz modelu podstawowego będą także Plus i Ultra.

Według niepotwierdzonych informacji wszystkie modele Galaxy S21 będą wyposażony w ekran AMOLED, ale o różnych przekątnych i rozdzielczości. Wariant podstawowy 6,2 cala, Plus 6,7 cala o rozdzielczości 1080p i stałym odświeżaniu 120 Hz. Galaxy S21 Ultra to 6,8 calowy ekran z rozdzielczością 1440p i adaptacyjnym odświeżaniu 1 – 120 Hz.

Galaxy S21 i S21 Plus otrzymają te same zestawy obiektywów. Będzie to aparat główny 12 MP, aparat z cyfrowym zoomem 64 MP oraz obiektyw ultraszerokokątny 12 MP. W modelu Ultra aparat główny to aż 108 MP i matryca nowej generacji. Do tego dwa teleobiektywy o rozdzielczości 10 MP oraz szeroki kąt 12 MP. Wszystkie modele mają filmować w 8K zarówno z przodu, jak i z tyłu.

Smartfony będą wyposażone w Androida 11 i zasilane przez procesor Exynos 2100. Pojemność baterii będzie się różnić w każdym z modeli – Galaxy S21 to 4000 mAh, S21 Plus 4800 mAh, a najmocniejszy model S21 Ultra to akumulator o pojemości 5000 aAh. S21 i S21+ mają mieć ekrany płaskie, a S21 Ultra z delikatnie zakrzywionymi krawędziami. W modelu Ultra będzie także wsparcie dla opcjonalnego rysika S Pen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.