Mały, ale potężny – DJI Mini 2

dron1

Kompaktowe rozmiary, niska waga i duże możliwości – to nowy model znanego już od roku drona DJI Mavic Mini, czyli DJI Mini 2. Mimo swoich niewielkich rozmiarów nowy bezzałogowiec ma dużą moc, spory zasięg i możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K.

Kompaktowe rozmiary i niska waga

Nowy DJI Mini 2 ma kompaktowe rozmiary i niską wagę, tak jak pierwszy model DJI Mavic Mini. Dzięki temu, że ma poniżej 250 gramów wagi można nim latać w mieście bez dodatkowych uprawnień. Nowe urządzenie chińskiego potentata rynku bezzałogowców po złożeniu mieści się w niewielkiej torbie czy kieszeni bluzy.

Mimo swojego niewielkiego rozmiaru DJI Mini 2 ma sporą moc. Akumulator pozwala latać dronem nawet ponad pół godziny, jest więc sporo czasu na zrobienie wyjątkowych zdjęć. Chiński bezzałogowiec jest także odporny na wiatr nawet o sile 5 stopni w skali Beauforta i odlatuje nawet na wysokość 4 000 metrów.

Filmowanie w rozdzielczości 4K

Pierwszy DJI Mini miał kamerę, która pozwalała na nagrywane filmów w maksymalnej rozdzielczości 2.7K w 30 klatkach na sekundę. Jak na tę klasę były to całkiem niezłe możliwości, ale DJI Mini 2 jest znacznie lepszy. Nowy kompaktowy dron zapewnia możliwość filmowania w maksymalnej rodzielczości 4K w 30FPS. Dzięki temu obraz będzie ostry nawet na dużym ekranie. Nowy bezzałogowiec oferuje także 4-krotny zoom cyfrowy, którego nie było w pierwszym modelu.

DJI u następcy Mavic Mini znacznie poprawiło także zasięg. Dron otrzymał system transmisji znany ze droższych urządzeń – OcuSync 2.0. Dzięki temu przy stabilnym połączeniu jest w stanie odlecieć nawet na odległość 6 km na terenie otwartym i bez przeszkód. W mieście, w zależności od zabudowy, nawet do 700 m.

DJI Mini 2 oferuje także takie tryby jak: Return to Home, automatyczne start i zawis. To pozwala na sprawny i bezpieczny pilotaż. Zaś dzięki aplikacji DJI Fly mamy do dyspozycji inteligentną optymalizację zdjęć, która automatycznie ulepsza jakość obrazu.

Kompletny zestaw akcesoriów

W standardowej wersji zestaw DJI Mini 2 zawiera drona wraz z kontrolerem, parę dodatkowych śmigieł i niezbędne okablowanie. W opcji Fly More Combo akcesoriów jest już o wiele więcej. Znajdziemy tam aż 3 akumulatory i HUB do ich sekwencyjnego ładowania, który może być także wykorzystywany jako mobilne źródło energii, za pomocą którego można naładować zdalnego pilota, smartfona czy inne urządzenia. Jest też torba transportowa, blokada transportowa śmigieł i więcej zapasowych śrub potrzebnych do montażu śmigieł.

Kontroler, który znajdziemy w obu zestawach różni się od tego w pierwszej wersji DJI Mavic Mini. Jest on większy, dzięki czemu lepiej leży w dłoni. Większe i wygodniejsze jest też samo mocowanie na smartfona. Nowy kontroler ma również większą baterię, co pozwala na dłuższe latanie przy jednym ładowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.