Samsung Gear Fit 2 – smartwatch dla aktywnych

Samsung Gear fit

Elektroniczne gadżety już od dłuższego czasu towarzyszą nam podczas uprawiania sportu. Nie wszystkie jednak są poręczne i odporne na wstrząsy. Samsung ma oczywiście odpowiedź na konkretne potrzebny aktywnych osób i ma dla nich kolejną, ulepszoną wersję Gear Fit 2. Sprawdźmy tego smartwatcha.

1. Smukły i odporny

 

Nowy smartwatch Samsunga w porównaniu ze swoim poprzednikiem cechuje się przede wszystkim smuklejszą obudową i mniejszym, zakrzywionym ekranem AMOLED, który jest odporny na uderzenia, a nawet zarysowania. Dzięki temu w trakcie aktywności sportowej taki sprzęt nie będzie nam przeszkadzał i nie będziemy musieli się martwić, że stanie mu się krzywda. 2,5 cm to zdecydowanie wystarczająca szerokość ekranu, by wszystko było na nim czytelne.

Panel wykonany w technologii AMOLED jest bardzo kontrastowy, dzięki czemu nawet w słoneczne dni będziemy w stanie odczytać na nim wszystkie informacje. Opaska natomiast została wykonana z wytrzymałego plastiku, który jest odporny na zarysowania. Z łatwością można go zapiąć jedną ręką, a jednocześnie sprzączka trzyma na tyle mocno, że nie ma możliwości, by zegarek spadł nam z ręki samoczynnie. Pod obudową znajduje się pulsometr, a także dwa metalowe styki, które będziemy wykorzystywać do ładowania telefonu.

Sprawdź nasze smartwatche!

 

2. Odporność na wodę i pył

 

Smartwatch Samsunga jest odpowiednio przystosowany do pracy w wilgotnym środowisku. Producent informuje, że można zanurzyć zegarek na pół godziny na głębokość półtorej metra w wodzie. Użytkownicy donoszą, że pływanie w nim na basenie jest w pełni bezpieczne. Dodatkowo produkt Samsunga jest w pełni odporny na kurz.

 

3. Monitorowanie aktywności i muzyka

 

Wiemy już, że smartwatch jest odpornym, ale do czego nam się przyda? Przede wszystkim sprawdzi się podczas biegania lub uprawiania innej dyscypliny sportowej. Jest w stanie bowiem mierzyć naszą aktywność, a także kontrolować spalane kalorie. Na bieżąco również jesteśmy informowani o naszym tętnie. Dodatkowo z zegarka możemy korzystać w sytuacjach mniej ekstremalnych, ponieważ może on liczyć nasze kroki.

Na urządzeniu możemy ponadto wgrać muzykę, która będzie płynnie zmieniać się w trakcie naszej aktywności. Warto zaopatrzyć się w słuchawki bluetooth, by w pełni cieszyć się tą funkcją. Jeśli zabierzemy ze sobą smartfona, to za pomocą smartwatcha jesteśmy w stanie ponadto sterować wygodnie muzyką, która jest z niego odtwarzana. Na ekranie odczytamy również wszystkie powiadomienia bez konieczności wyjmowania telefonu z plecaka lub opaski.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.