Samsung Gear VR 2 czy Sony PlayStation VR?

Samsung Gear VR i Sony PlayStation VR co wybrać

Smartfon i konsola do gier to teoretycznie dwa różne urządzenia. Jest jednak coś, co je łączy, coś, co momentalnie skupia na sobie uwagę każdego miłośnika nowych technologii. O czym mowa? O możliwości przenoszenia użytkowników do wirtualnej rzeczywistości za pomocą okularów VR. Samsung Gear VR 2 czy Sony PlayStation VR? W które warto zainwestować? Przeczytajcie koniecznie.

Samsung Gear VR 2

Okulary Samsung Gear VR2 to unowocześniona kontynuacja poprzedniego modelu tego sprzętu. Producent skoncentrował się na korekcie błędów, które najczęściej wskazywali użytkownicy. W efekcie otrzymaliśmy urządzenie o mniejszej wadze, szerszym kącie widzenia oraz, co chyba najważniejsze, kompatybilne z większą liczbą smartfonów. Gear VR2 pracuje z Samsungiem S8, S8+, S7, S7 edge, Note5, S6 oraz S6 edge. Dzięki tym okularom możemy nie tylko grać, ale też oglądać filmy i zdjęcia oraz przeglądać Internet w wirtualnej rzeczywistości. Wystarczy podłączyć do nich smartfon lub tablet i gotowe.

Samsung Gear VR 2

Jak w realnym świecie

Gogle Samsunga dysponują obrazem sferycznym. Możemy się więc obrać o 360 stopni – dokładnie tak, jak w realnym świecie. Nic nie krępuje naszych ruchów, ponieważ urządzenie jest bezprzewodowe. Na komfort użytkowania wpływa też dobrze wyprofilowana wkładka z gąbki oraz pasek, równomiernie rozkładający ciężar okularów na całą głowę. Co ważne, za sprawą dotykowego ekranu, nie musimy zdejmować gogli, by zmienić grę albo film. A jest ich naprawdę sporo – aby to sprawdzić wystarczy odwiedzić bibliotekę z aplikacjami. Trzeba przyznać, że Samsung Gear VR 2 daje dostęp do wirtualnej rzeczywistości za stosunkowo niewielkie pieniądze. Za ok. 500-600zł otrzymujemy dobry jakościowo sprzęt, który dodatkowo poszerzy możliwości działania naszego smartfona.

Zobacz inne okulary VR

Sony PlayStation VR

Gogle Sony PlayStation VR są kompatybilne wyłącznie z konsolą PS4. Są dwukrotnie cięższe od Gear VR2, ale i w tym wypadku ich waga nie jest odczuwalna. Także dysponują obrazem sferycznym, tyle, że wyświetlanym na niestandardowym ekranie OLED 5.7”. Producent chwali się bardzo dobrą grafiką i niewielkimi opóźnieniami w wyświetlaniu. Okulary VR od Sony mają też najnowocześniejszy dźwięk 3D oraz zintegrowany z nimi mikrofon, który umożliwia porozumiewanie się z innymi graczami. Bo nie ukrywajmy, że SonyPlayStation VR, mimo że blokuje opcji oglądania zdjęć i filmów, nadaje się głównie do grania. W tym celu został też wyposażony w kontrolery odpowiedzialne za precyzyjne sterowanie oraz bibliotekę pełną gier. Kosztuje (bez kamery) ok. 1800zł.

Sony PlayStation VR

CZYTAJ TAKŻE – Jak mocne jest PlayStation 4 Pro?

Samsung Gear VR 2 czy Sony PlayStation VR?

Tak naprawdę bardzo trudno jest porównać te dwa urządzenia. Możemy wziąć pod uwagę zakres cenowy i właściwie tylko ta kategoria ma sens. W przeciwnym wypadku będzie to trochę przypominało porównywanie telewizora 30-calowego z 50-calowym. Oba są dobre, ale zawsze to ten większy będzie miał lepsze parametry. Dlatego wahając się, czy kupić Samsunga Gear VR 2 czy Sony PlayStation VR przemyślmy nasze możliwości finansowe i sprzętowe – pamiętajmy, że każde z tych urządzeń będzie działało wyłącznie na dedykowanych sobie modelach smartfonów i konkretnej konsoli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.