Nawigacje samochodowe Garmin na wakacje

Nawigacje samochodowe Garmin- którą wybrać?

Trudno obecnie obejść się bez nawigacji. Znacie tę sytuację, kiedy macie zaplanowaną podróż, a wszystko psują wam objazdy i roboty drogowe? Ręka w górę, kto w takim momencie nigdy nie skorzystał z GPS-a. Historie o trasach, które potrafi wyznaczyć, obrastają w legendy, ale mimo to nie potrafimy się bez niego obejść. Sezon urlopowy już się zaczął, sprawdźmy więc nawigacje samochodowe Garmin na wakacje.

Nawigacja dla samochodów osobowych

Garmin DriveLuxe 50 LM Europa

Ten model nawigacji sprosta oczekiwaniom większości kierowców. Będzie przydatny, jeśli często podróżujemy – zarówno po Polsce, jak i Europie. Jego znak rozpoznawczy to wyświetlacz: wielodotykowy, szklany i kolorowy, z białym podświetleniem, który może działać w dwóch położeniach. Nie jest zbyt duży, bo ma jedynie 5.1 cala, ale jego rozdzielczość wynosi 800 x 480 pikseli. W tym przypadku wielkość działa na plus. Dzięki temu, że nawigacja Garmin DriveLuxe 50 LM Europa ma gabaryty smartfona, z łatwością możemy ją przenosić i instalować w najbardziej dla nas komfortowym miejscu w samochodzie. Nie będzie nam ograniczała pola widzenia.

Nawigacja samochodowa Driveluxe 50 LM opis

Bateria litowo-jonowa, bez połączenia przewodowego, działa do 1h. Krótko, ale biorąc pod uwagę ilość dodatkowych funkcji, którymi dysponuje nawigacja, nie ma w tym niczego dziwnego. Możemy zaplanować swoją podróż i prowadzić jej dziennik, otrzymywać powiadomienia na nasz telefon oraz ostrzeżenia przed ostrym zakrętem, czerwonym światłem i fotoradarach. GPS posiada zasilany uchwyt magnetyczny, dysponuje też usługą rozpoznawania punktów orientacyjnych Garmin Real Direction oraz punktów szczególnych, Foursquare. Zaprogramujemy do 1000 ulubionych miejsc i lokalizacji. Koszt tej nawigacji to ok. 1200zł, co mimo bogatego wyposażenia, wydaje się trochę wygórowaną ceną. Czy tak jest naprawdę? Poniżej parę słów o innej, uboższej wersji tego modelu.

 

Zobacz pozostałe nawigacje Garmin

Garmin Drive 60 LMT Europa

Nawigacja Garmin Drive 60 LMT Europa to mniej zaawansowane urządzenie, które na trasie może się okazać równie przydatne. Zostało wyposażone w kolorowy wyświetlacz z białym podświetleniem i taką samą rozdzielczością jak poprzedni GPS. Różnicę widać w jego wielkości – ten model ma przekątną ekranu 6.1 cala. Biorąc pod uwagę te parametry, można przypuszczać, że wyświetlane drogi i komunikaty będą nieco mniej ostre i skontrastowane niż w DriveLuxe 50 LM.

Nawigacja samochodowa Garmin Drive 60 LMT Europa opis

Bateria w tym sprzęcie wytrzyma tak samo długo, zapiszemy też taką samą ilość ulubionych pozycji na mapie. Inaczej jest w kwestii dodatkowych opcji. Mamy do wyboru jedynie planowanie i dziennik podróży, powiadomienia z telefonu, pracę dzięki Bluetooth’owi oraz Garmin Real Directions. Za tę okrojoną wersję nawigacji Garmin zapłacimy niecałe 800zł. Jeżeli nie planujemy intensywnie z niej korzystać, to urządzenie będzie dobrym wyborem.

Nawigacja do większych samochodów

Propozycja nawigacji dla samochodów ciężarowych, dostawczych albo zwyczajnie większych niż przeciętna osobówka, nie znalazła się tutaj przypadkowo. Po pierwsze, duża liczba podróżujących przekłada się na powierzchnię zajmowaną przez bagaż, który nie zawsze mieści się w zwykłym kompakcie. Po drugie (to już gorsza opcja) nie wszyscy mogą sobie pozwolić na luksus urlopu – niektórzy, np. kierowcy ciężarówek lub kurierzy, wakacje będą musieli spędzić w pracy. W takim właśnie wypadku przyda się Garmin DezlCam LMT-D Europa.

CZYTAJ TAKŻE – CO MUSI ZAWIERAĆ KAMERA SAMOCHODOWA?

Garmin DezlCam LMT-D Europa

Nawigacja DezlCam LMT-D Europa to urządzenie z wbudowaną kamerą samochodową. Jego ekran ma 6 cali i funkcję zoomu, który umożliwia powiększanie danego obszaru na mapie poprzez rozciąganie. Kamera zapisuje i rejestruje wszelkie wydarzenia drogowe. W razie wypadku lub kolizji, nawigacja wyznacza alternatywną trasę, z uwzględnieniem masy i rozmiaru pojazdu. Ostrzega również o ostrych zakrętach, mostach, stromych nachyleniach, limitach masy etc.

Nawigacja samochodowa Garmin DezlCam LMT D Europa opis

GPS-em możemy sterować głosowo. Wystarczy (za pomocą Bluetootha) sparować z nim swojego smartfona i korzystać z urządzenia jak z zestawu głośnomówiącego. Dlatego właśnie zostało wyposażone w głośnik i mikrofon. Nawigacja jest też kompatybilna z dedykowaną dla niej aplikacją Smartphone Link. Działa na iPhonie i Androidzie.

Sprzęt dysponuje bezpłatnymi i bezterminowymi aktualizacjami map, umożliwia także zaplanowanie tras oraz ich zapisywanie, nawet w przypadku wielu postojów. Kupimy go za ok. 2tys. złotych, więc to już większy wydatek, ale biorąc pod uwagę wyposażenie nawigacji – przemyślany.

Nawigacje samochodowe Garmin na wakacje

Wszystko zależy od tego jak często, gdzie i czym podróżujemy. W sytuacji, kiedy nawigacja potrzebna nam jest wyłącznie na wyjazd na wakacje, nie ma sensu inwestować w drogie modele, bo i tak nie wykorzystamy ich wszystkich funkcji. Podczas zakupu weźmy pod uwagę parametry wyświetlacza, jakość dźwięku oraz możliwość bezpłatnej aktualizacji map. A potem…szerokiej drogi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.