Garett Kids 2 czy Kids 3. Który wybrać?

Garett Kids 2 czy Kids 3. Który wybrać?

Przez kilka lat smartwatche były traktowane jako gadżet i dodatek do smartfona. Niedrogie i funkcjonalne, szybko trafiły na listę prezentów, którymi można obdarować nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Producenci stale dopasowują swoją ofertę do potrzeb rodziców, chcących wprowadzić swoje pociechy w świat nowych technologii, a przy okazji mieć nad nimi kontrolę. W ten sposób powstały smartwatche Garett Kids 2 czy Kids 3. Który wybrać? Przyjrzyjmy się tym modelom i przekonajmy się, który z nich sprosta naszym oczekiwaniom.

Dla niewtajemniczonych – co to jest smartwatch?

Smartwatch to tzw. inteligentny zegarek. Jego podstawową funkcją jest przekazywanie komunikatów ze smartfona, z którym go połączymy oraz sterowanie jego opcjami. Najczęściej działa w oparciu o takie systemy operacyjne jak Android i iOS, obsługujące telefony rodziców. W modelach Garett Kids 2 i 3, wystarczy zainstalować kartę Micro Sim bez kodu PIN oraz mieć włączoną usługę abonamentową z aktywnym pakietem internetowym. Ot, i cała filozofia.

Smartwatch Garett Kids 3 wygląd

Pod nowoczesnym wyglądem urządzenia kryją się takie możliwości jak odbieranie wiadomości, prowadzenie rozmów telefonicznych, odtwarzanie muzyki, a także funkcje fitness tj. mierzenie kroków, ilości spalonych kalorii etc. Jeśli smartwatch ma być prezentem dla dziecka, ważna jest też opcja lokalizacji. Dzięki temu gadżetowi, z dokładnością do 10m możemy sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się nasza pociecha. Zamierzenie producentów jest jasne – chodzi o to, by dziecko nie czuło się zbytnio kontrolowane, a rodzic miał pewność, że jest bezpieczne.

Garett Kids 2

Niewątpliwą zaletą tego smartwacha jest duży, kolorowy wyświetlacz. Zamocowano go na solidnym silikonowym pasku, dostępnym w kilku wersjach kolorystycznych. Dysponuje mocniejszą baterią, niż jego poprzednik, dlatego też może dłużej pracować bez ładowania. Producent, jako maksymalny czas działania, wskazuje 100h, a to już naprawdę niezłe osiągnięcie.

Garett Kids 2 czy Kids 3

Perfekcyjna geolokalizacja

Smartwatch Garett Kids 2 posiada opcję zapisania na nim 10 numerów. W każdej chwili można wykręcić dowolny z nich. Na wybrane będą przychodziły powiadomienia dotyczące lokalizacji użytkownika zegarka albo, gdy zajdzie potrzeba, szybkie komunikaty SOS i wiadomości o ściągnięciu lub zgubieniu urządzenia. Informację otrzymamy również wtedy, kiedy zostanie przekroczona wyznaczona przez nas strefa np. placu zabaw. Garett Kids 2 zapewnia też opcję odtwarzania pokonywanej trasy. Dba o to aż 5 systemów lokalizacyjnych: GPS, WiFi, LBS, BDS i AGPS. Z kolei wbudowany mikrofon pomaga słyszeć dźwięki wokół osoby noszącej smartwatcha. To tzw. zdalny podsłuch. Tymi wszystkimi opcjami sterujemy dzięki bezpłatnej aplikacji, dostępnej w sklepie Google Play oraz App Store.

Smartwatch Kids 2 wygląd

Garett Kids 2 – tylko dla dzieci?

Użytkownikiem smartwatcha Garett Kids 2, wbrew nazwie, nie musi być dziecko. Może go nosić osoba starsza, turysta albo zwyczajnie każdy, z kim nie chcemy tracić kontaktu. Design tego zegarka rzeczywiście jest dosyć dziecięcy, co nie oznacza, że tylko najmłodsi mogą być jego właścicielami. Zegarek będzie ciekawą (i praktyczną!) ozdobą dla każdego, niezależnie od wieku. Za taki gadżet zapłacimy ok. 300zł.

CZYTAJ TAKŻE – Ninebot by SEGWAY One S2, czyli jazda bez trzymanki

Garett Kids 3

Nie ma tu zaskoczenia – ten model to nieco unowocześniona wersja swojego poprzednika. Najważniejsza zmiana dotyczy aplikacji, która działa zdecydowanie lepiej niż w Garett Kids 2, oraz możliwości zaprogramowania w pamięci urządzenia większej ilości kontaktów (30 zamiast 10). Pozostałe funkcje niczym się od siebie nie różnią. Garett Kids 3 ma przycisk SOS, wbudowany mikrofon czy opcję geosiatki. Lokalizację ustala, jak u poprzedniego smartwatcha, 5 systemów. Wadą jest krótszy czas pracy – smartwatch wytrzyma na jednym ładowaniu do 70h. Z tego zegarka również mogą korzystać osoby niezależnie od wieku. Jest kolorowy, dobrze wykonany i, co najważniejsze, bardzo użyteczny. Kosztuje, jak Garett Kids 2, ok. 300zł.

Garett Kids 2 czy Kids 3

Garett Kids 2 czy Kids 3. Który wybrać?

Tak naprawdę nie ma wielkiej różnicy między tymi modelami smartwatchy, więc jeśli wahamy się, który wybrać, skupmy się na istotnych dla nas szczegółach. Garett Kids 2 umożliwia zapisanie tylko 10 kontaktów, ale będzie pracował do 30h dłużej niż jego następca. Z kolei sterowanie urządzeniem stanie się łatwiejsze właśnie dzięki Garett Kids 3 i kompatybilnej z nim aplikacji. Niezależnie od tego, na co padnie wybór, na pewno będzie bardzo kolorowo i funkcjonalnie.

Zobacz smartwatche w sklepie Matrix Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.