Smartfon SAMSUNG Galaxy S5 SM-G900F, biały

Zanussi ZRG16600WA

Flagowy smartfon, biały SAMSUNG Galaxy S5 SM-G900F,to jeden z najbardziej nowoczesnych telefonów na rynku. Można powiedzieć, że jest skazany na sukces, a kolejne telefony z generacji „Galaxy S” są wyznacznikiem trendów.

Czym różni się Samsung Galaxy S5 od jego poprzednika Samsunga Galaxy S4?

Pomijając nieco większe gabaryty wynikające z postawienia na ekran 5,1 cala (S4 oferował 5 cali), Galaxy S5 oferuje bardzo pożądaną dziś wodoodporność i spełnia wytyczne normy IP67. Oznacza to, że kurz mu nie zaszkodzi i można go bez większego stresu zanurzyć. Warto jednak pamiętać, że nie jest to smartfon odporny na wszystko.

Smartfon, który może zastąpić aparat

Samsung sięgnął  po aparat z robiącymi wrażenie 16 Mpx, który dodatkowo oferuje podgląd HDR w czasie rzeczywistym oraz nagrywanie w technologi 4K. Mamy więc ukłon w kierunku tych użytkowników, którzy traktują smartfon jako zamiennik aparatu. Natomiast ekran oferuje jakość Full HD.

Smartfon SAMSUNG Galaxy S5 SM-G900F – specyfikacja

Jeśli chodzi o ewolucję sprzętową, nowy Galaxy S5 ma pod maską czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 2,5 GHz. Warte uwagi ciekawostki to wsparcie dla technologii WiFi mimo 2×2, a więc transmisji wieloantenowej. Mamy też „globalne” LTE Cat4, zatem istnieje spora szansa na to, że modele wypuszczane na rynek europejski i amerykański nie będą się od siebie w jakimś drastycznym stopniu różnić. Samsung zdecydował się również na adaptację standardu USB 3.0. Rozmiar baterii zwiększono do 2800 mAh, a nowością jest kryzysowy tryb Ultra Power Saving Mode pozwalający utrzymać urządzenie w stanie czuwania przy rozładowanej baterii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.