Smartfony 2017 – czego się spodziewać ?

smartfony 2017

Producenci telefonów komórkowych starają nieustannie usprawniać się swoje smartfony. 2017 rok może być pod tym względem przełomowy, ponieważ jest bardzo prawdopodobne, że na rynek wypuszczony będzie pierwszy telefon z elastycznym, składanym ekranem. Czego jeszcze możemy się spodziewać i czy żyjemy już w przyszłości? Czytajcie!

1. Czy można coś jeszcze wymyślić?

 

Jeśli nie śledzicie na bieżąco branży telefonów komórkowych, to może Wam się wydawać, że wszystko zostało już osiągnięte, a producenci konkurują miedzy sobą jedynie ilością megapikseli, które osiągnęły już poziom znacznie przekraczający wymagania zwykłego użytkownika. W rzeczywistości jednak skok technologiczny dokonuje się na naszych oczach i pierwsze jego ślady możemy zaobserwować w wygiętym ekranie Samsunga, który zajmuje cały przedni panel, jak i we wprowadzeniu wodoodporności do flagowych modeli głównych graczy na rynku. Więcej czeka nas jednak w nowym roku.

 

2. iPhone 8 – smartfon jubileuszowy

 

Kolejne telefony Apple zawsze cieszą się wielka popularnością wśród fanów tej marki, jednak nie zawsze są one rewolucyjne. Mimo że iPhone 7 jest zauważalnie lepszy od swojego poprzednika, ponieważ posiada podwójny aparat, szybszy procesor, a także jest częściowy wodoodporny, to trzeba jasno przyznać, że użytkownicy czekali na więcej. Widać, że firma chciała przygotować prawdziwy technologiczny hit na jubileusz 10 lecia serii iPhone.

Pracownicy kalifornijskiej firmy bardzo często wypuszczają szczątkowe informacje na temat kolejnych modeli swoich telefonów, choć teoretycznie jest to sprzeczne z oficjalną polityką firmy Apple. Czego więc możemy się spodziewać w nowym roku. Zwiększenie ekranu jest oczywistością, jednak bardziej interesujące jest ładowanie indukcyjne, którego tak brakowało użytkownikom sprzętu giganta z Cupertino. Krążą też pogłoski o tym , że przycisk „Home” zniknie z obudowy, a w jego miejsce pojawi się czytnik linii papilarnych. Choć dla wielu osób jest to niewyobrażalne, to jednak warto pamiętać o tym, co mówiło się o zniknięciu gniazda mini-jack zanim pojawił się iPhone 7.

 

3. Samsung Galaxy X – smartfony rodem z science fiction

 

Koreańska firma nie miała szczęścia w 2016 roku. Jeden z jej flagowych produktów, Galaxy Note 7, wykazywał ogromne problemy z baterią, stając się tym samym bohaterem wielu memów internetowych. Przyćmiło to przez chwilę udany debiut Galaxy S7. Nic dziwnego, że inżynierowie Samsunga zabrali się do ciężkiej pracy, by w przyszłym roku wypuścić na rynku produkty, które przyciągną naszą uwagę. Na rynku na pewno pojawi się Galaxy S8, jednak największą uwagę przykuwa zapowiadany od pewnego czasu Galaxy X, który ma posiadać elastyczny składany ekran. Samsung opanował już tę technologię, tworząc linię telewizor Curved. Wcześniej zaprezentowano też modele koncepcyjne. Zobaczcie sami:

Wydaje się, że takie rozwiązanie może zmniejszyć popularność tabletów, ponieważ smarfon po rozłożeniu będzie mógł posiadać ekran o wymiarze nawet 10 cali. Wydaje się, że jest na co czekać.

Sprawdź nasze telefony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.