Sony Xperia Z3+ – dlaczego warto?

Sony Xperia Z3+ w przedsprzedaży

2015 rok można nazwać w skrócie „wielkim El dorado” dla użytkowników smartfonów. Najwięksi producenci tacy jak Sony lub Samsung prześcigają się w wydawaniu kolejnych flagowych modeli. Jakie wynikają z tego plusy? Co chwile mamy na rynku nowego pretendenta do tytułu najlepszego smartfonu. Minusem jest z kolei fakt, że w przypadku mody na serie, każdy kolejny produkt niewiele różni się od swojego poprzednika. Jeśli wydajemy na nowe urządzenie od 1000 do 3000 tysięcy złotych, to chcielibyśmy nacieszyć się nowością dłużej niż pół roku lub rok.

Sony Xperia Z3+ to ulepszona wersja poprzedniczki z serii Xperia, która w tym roku dostępna jest w renomowanych sieciach dystrybucji w przedsprzedaży. Czy poprawa pewnych parametrów to szczątkowy zabieg? Czy wersja z plusem zasługuje na nasza uwagę? Przedsprzedaż Sony Xperia Z3+ prowadzi kilku sprawdzonych dystrybutorów w Polsce, jeśli jesteś zainteresowany, sprawdź koniecznie nasza ofertę.

Poprawiony design

Z3+ jest w lekkim powiewem świeżości, na który wielu z was z pewnością czekało. Pod względem wykonania w przypadku Z3+ otrzymujemy znaną nam już z poprzedniej serii bryłę dostępną w dwóch głównych wariantach kolorystycznych: Lazur oraz Miedź. Trzeba przyznać, że Twórcy stanęli na wysokości zadania i dostarczyli odbiorcom doskonale leżący w dłoni smartfon, który zachwyca wysoką jakością wykonania. Tylna klapa posiada specjalną płytkę z hartowanego szkła, która jest odporna na najbardziej klasyczne zarysowania (zakładając jednak cenę wyjściową telefonu – 2999 zł warto zaopatrzyć się w etui lub folię ochronną.

Wyświetlacz o przekątnej 5.2″ na matrycy typu IPS Triluminos wyświetla obraz w rozdzielczości 1920×1080 i doskonale oddaje ostrość i temperaturę barw. Oraz nawet pod szerokim kątem nie traci wyrazistości barw i doskonale oddaje czerń. Sony podkreśla teraz, że jego Triluminos odwzorowuje 130 proc. pokrycia barw sRGB, a przy tym jest niezwykle jasny – 700 cd.

Telefon do zdjęć

Tutaj nie mamy jakiejś kosmicznej różnicy. Tylna kamerka oferuje nam już znane 20,7 Mpix, z kolei na froncie uraczymy się kamerką o również standardowej jakości 5 Mpix. Dla zwyczajnego użytku w zupełności takie wartości wystarczają. Dzięki wodoszczelności obudowy oraz szerokiemu wachlarzowi opcji ustawiania parametrów zdjęcia możemy robić fantastyczne zdjęcia również pod powierzchnią wody.

Muzyka dla moich uszu

Jedną z najbardziej odczuwalnych zmian działających na korzyść nowego flagowca jest doskonałość dźwięku jaki oferuje urżadzenie. Xperia Z3 Plus wyposażona jest w genialny przetwornik dźwięku. Smartfon potrafi odtwarzać MP3 w standardzie bliskim High-Res Audio, a nowy kodek LDAC do bezprzewodowego przesyłania utworów, robi to znacznie szybciej niż wcześniejsze jego kompilacje, a co za tym idzie jakość na słuchawkach Bluetooth lub głośnikach jest kapitalna.

Podsumowując, jeśli szukasz wydajnego telefonu z najwyższej półki, cenisz sobie jakość oraz doskonałe zdjęcia – Z3+ jest doskonałym wyborem. Osobom, które posiadają poprzedniczki (szczególnie w przypadku Z3, która ukazała się na rynku pół roku temu) ten telefon raczej nie zaimponuje, chociaż otrzymamy pewne poprawione i podkręcone parametry to jednak nie jest to rewolucja, na którą wszyscy czekamy. Sprawdź ofertę Matrix Media i przekonaj się, że u nas znajdziesz wszystko czego potrzebujesz.

Sprawdź nasza ofertę telefonów SONY.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.