Statyw z pilotem SONY VCT-VPR1 – narzędzie profesjonalnego fotografa

SONY VCT-VPR1 opinie

Profesjonalny aparat fotograficzny to nie wszystko, co jest potrzebne, by zacząć swoją przygodę z fotografią. Warto pamiętać również o obiektywach oraz statywie, dzięki któremu nie musimy się martwić o stabilność zdjęcia. Idealnym urządzeniem wydaje się statyw z pilotem SONY VCT-VPR1 – a jak przedstawia się jego specyfikacja techniczna?

Statyw z pilotem SONY VCT-VPR1 – specyfikacja techniczna

Statyw SONY VCT-VPR1 posiada panoramiczną głowicę olejową umożliwiającą dowolne obracanie swoim aparatem, co ułatwia płynne śledzenie poruszających się obiektów. Za pomocą uniwersalną płytki szybkiego montażu, dzięki której bez żadnych problemów zamontujesz większość aparatów fotograficznych na rynku. Wysokość statywu jest regulowana i może wynosić od 43.5 do 146.5 cm. Poziomnica pomoże Ci ustalić, kiedy statyw jest idealnie wypoziomowany. Ponadto statyw SONY VCT-VPR1 posiada 3-sekcyjne nogi, cechujące się stabilnością oraz zaawansowany pilot zdalnego sterowania, ułatwiający między innymi robienie autoportretów.

Pilot zdalnego sterowania – funkcjonalności

W jaki sposób pilot zdalnego sterowania jeszcze ułatwia nam korzystanie z aparatu fotograficznego?

  • Dźwignia do regulacji parametru Zoom – dzięki dźwigni oraz przełącznikowi wolnego zoomu możesz dowolnie zmieniać przybliżenie na zdjęciu;
  • Możliwość sterowania na odległość – jeżeli tylko chcesz, możesz odłączyć pilot i uruchomić spust migawki z pewnej odległości od aparatu. Przydaje się to szczególnie wtedy, gdy chcesz zrobić z bliskiej odległości zdjęcie łatwo płoszącym się zwierzętom;
  • Możliwość zaakcentowania ruchu w trybie B – tryb B (Bulb) umożliwia naświetlenie zdjęcia przez długi czas, dzięki czemu można stworzyć ciekawy efekt rozmycia obiektów w ruchu przy jednoczesnym ostrym obrazie stacjonarnych obiektów. Najczęściej tryb ten wykorzystywany jest podczas robienia zdjęć w nocy. Z pomocą statywu nie musisz bać się nieprzewidzianych ruchów aparatu.
  • Przycisk siatki linii – za pomocą przycisku siatki linii wyświetlisz cztery białe linie, które ułatwią Ci skomponowanie idealnego ujęcia.

Dodatkowo urządzenie posiada port USB oraz wielozłącze – ułatwia to komunikację z wieloma urządzeniami w celu wyświetlania bądź udostępniania zdjęć.

Marzysz o zakupie akcesoriów do swojego aparatu fotograficznego? Sprawdź bogatą ofertę MatrixMedia, obejmującą m.in. obiektywy, lampy błyskowe, torby czy filtry fotograficzne.

Sprawdź naszą ofertę akcesoriów fotograficznych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.