Świąteczne wieczory przed telewizorem – polecamy najlepszy sprzęt!

Najlepszy sprzęt telewizyjny | MatrixMedia

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż, a Wasz telewizor postanowił się zepsuć. Co gorsza, obiecaliście swoim pociechom świąteczne wieczory przed telewizorem i właśnie z tego powodu gorączkowo rozglądacie się za nowym sprzętem. Okazja nie mogła być lepsza. W dzisiejszym artykule zaprezentujemy Wam najlepszy sprzęt telewizyjny, który dostarczy rozrywki dla całej rodziny. Gotowi? Zaczynamy!

 

Najlepszy sprzęt telewizyjny – co wybrać?

Nie od dziś wiadomo, że telewizor jest podstawowym sprzętem telewizyjnym, który dostarcza sporo rozrywki dla całej rodziny i to przez wiele godzin. Oczywiście, nie samymi filmami i serialami żyje człowiek. Aby nieco uatrakcyjnić wieczory przed telewizorem, może warto wyposażyć się w dodatkowy sprzęt telewizyjny, jak na przykład zestaw kina domowego czy soundbar? Zdajemy sobie sprawę, że dostępność sprzętu w sklepach może przyprawić o zawrót głowy. Właśnie dlatego, przygotowaliśmy specjalne zestawienie najlepszych sprzętów na świąteczne wieczory przed telewizorem.

 

Telewizor Sony BRAVIA 75”

Telewizor Sony BRAVIA 75″ XR-75X94K LED 4K Ultra HD to nasza pierwsza propozycja sprzętu, który umili Wam świąteczne wieczory. Naturalnie nasuwa się pytanie, co go wyróżnia? Cóż, w pierwszej kolejności warto docenić procesor Cognitive Processor XR™, który przenosi obraz oraz dźwięk na zupełnie nowy poziom. Jak to możliwe? Cóż, procesor interpoluje obraz, przez co nadaje mu jakość zbliżoną do 4K.

Z kolei specjalna technologia Full Array LED steruje podświetleniem w wybranych strefach. W efekcie użytkownicy mogą cieszyć się niezwykle realistycznych obrazem, a nawet najdrobniejsze detale stają się wyraźne. Wisienką na torcie jest technologia XR HDR Remaster. Okazuje się, że to właśnie ona identyfikuje wybrane obiekty na ekranie. Następnie analizuje ich barwę i automatycznie dostosowuje kontrast, aby osiągnąć jeszcze bardziej realny efekt.

 

Telewizor Samsung Neo OLED 65”

Samsung Neo OLED 65″ QE65S90C z pewnością zapracował na miano najlepszego telewizora. Co tu ukrywać, technologia Samsung OLED to gwarancja żywych kolorów, głębokiej czerni oraz czystej bieli. Z kolei samoemisyjne piksele oraz Quantum Dot sprawiają, że obraz jest nie tylko wyraźny, ale również bardziej realistyczny. Naturalnie nie możemy zapominać o neuronowym procesorze AI Quantum 4K, który skaluje obraz zbliżony do jakości 4K. Bez wątpienia to zasługa 20 wielomodelowych neuronowych sieci, analizujących dane obrazu na bieżąco.

Aby tego było mało, funkcja wyświetlania ruchu do 144 Hz w 4K zapewnia perfekcyjną dynamikę obrazu, bez jakichkolwiek rozmyć czy opóźnień. Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomnieli o OLED Quantum HDR oraz autentycznych kolorach PANTONE, które pozwalają cieszyć się pełną gamą żywych kolorów!

 

Telewizor Samsung OLED 55”

Pozostając w temacie telewizorów to Samsung OLED 55″ QE55S92C również ma wiele do zaoferowania. Dobrym przykładem jest matryca OLED o rozdzielczości 4K do 144 Hz. To właśnie ona zapewnia szeroką paletę żywych kolorów, jak i certyfikowany HDR10+. Co jeszcze? Cóż, w opisywanym modelu Samsung wzmocnił głębię obrazu. W efekcie użytkownicy mogą poczuć realizm obrazu 3D!

Oczywiście koreański gigant nie zapomniał również o komforcie oglądania. Tym samym, telewizor Samsung OLED 55″ QE55S92C został wyposażony w specjalny tryb komfortu dla oczu. Co to oznacza w praktyce? A no, że tryb automatycznie dopasowuje jasność obrazu, jak i temperaturę kolorów do danej pory dnia i tym samym natężenia naturalnego, zewnętrznego światła.

 

Telewizor Samsung Neo QLED 85”

Telewizor Samsung Neo QLED 85″ QE85QN85C to kolejny model stworzony przez koreańskiego giganta, który pozwala cieszyć się doskonałą jakością obrazu. Bez wątpienia to zasługa technologii Quantum Mini LED. To właśnie ona sprawia, że podświetlenie ekranu jest kontrolowane przez ulepszoną 14-bitową skalę luminacji. Oczywiście nie możemy zapominać o zdumiewającym dźwięku przestrzennym Dolby Atmos®, który w połączeniu z wbudowanymi wielokanałowymi głośnikami 2.2.2CH porywa z miejsca.

Aby tego było mało, telewizor Samsung Neo QLED 85″ QE85QN85C nadaję się nie tylko do oglądania ulubionych seriali czy filmów, ale również gamingu. Funkcja Free Sync Premium Pro to gwarancja płynnej rozrywki, bez jakichkolwiek opóźnień w trakcie grania.

 

Zestaw kina domowego Sony HT-A9

Bądź co bądź, zestaw kina domowego Sony HT-A9 oferuje wszystko to, co zapewnia idealny świąteczny wieczór przed telewizorem. Dobrym przykładem jest technologia 360 Spatial Sound, która wytwarza około 12 pozornych źródeł dźwięku i to z czterech głośników. Co więcej, nawet niepozorne dźwięki stają się wyraźne. Oprócz tego, uniwersalna konfiguracja zestawu kina domowego Sony HT-A9 pozwala dostosować sprzęt to zróżnicowanych pomieszczeń.

Nie możemy zapominać o technologii Acoustic Center Sync, która doskonale dopasowuje dźwięk do akcji rozgrywającej się w telewizorze, a także systemie DSEE Extreme™ (Digital Sound Enhancement Engine). To właśnie on przywraca dźwięk o wysokiej częstotliwości, który zwykle zanika podczas kompresji.

 

Soundbar Samsung HW-Q930C

Skoro omówiliśmy już telewizory, a także zestaw kina domowego to chyba idealny moment, aby przedstawić Wam soundbar Samsung HW-Q930C, który otwiera użytkowników na zupełnie nowe wrażenia dźwiękowe. Opisywane urządzenie może pochwalić się wielokanałowym dźwiękiem, którego przestrzenne brzmienie zachwyca. Oczywiście nie możemy zapominać o funkcji Q-Symphony. To właśnie ona jest w stanie połączyć pracę głośników telewizora oraz soundbara, przez co zapewnia doskonałą jakość dźwięku.

Użytkownikom opisywanego soundbara z pewnością do gustu przypadnie bezprzewodowe Dolby Atmos. Właśnie ta technologia sprawia, że nawet subtelne dźwięki stają się wyraźne. Co więcej, funkcja dźwięku dopasowanego do przestrzeni+ rozpoznaje otoczenie, w którym znajduje się opisywany soundbar, a następnie dopasowuje zarówno zasięg, jak i ton dźwięku.

 

Soundbar Samsung HW-Q990C

Bez wątpienia soundbar Samsung HW-Q990C ma również wiele do zaoferowania. Opisywany model został wyposażony w bezprzewodowy Dolby Atmos oraz funkcję Q-Symphony. I tak rodzi się pytanie, co go wyróżnia? Oczywiście wielokanałowy dźwięk przestrzenny 11.1.4. Okazuje się, że to właśnie on idealnie rozprowadza brzmienie z każdej strony.

 

Projektor Samsung The Freestyle SP-LSFF3C

Projektor Samsung The Freestyle SP-LSFF3C to kolejny sprzęt, który umili Wam świąteczne wieczory w rodzinnym gronie. Na pierwszy rzut oka wyróżnia go estetyka wykonania, a także niewielkie, ergonomiczne wymiary. Niemniej, nie dajcie się zwieść. Opisywane urządzenie ma zdecydowanie więcej do zaoferowania. Potrzebne są przykłady? Dobrze.

Obrotowy design projektora Samsung The Freestyle SP-LSFF3C pozwala na wyświetlanie filmów oraz zdjęć na dowolnej, wybranej powierzchni i to niemal pod każdym kątem. Oczywiście to zasługa kompaktowej, obrotowej obudowy oraz stabilizującej podstawy.

Co więcej, The Freestyle SP-LSFF3C został wyposażony w mocny głośnik o mocy 5 watów, który gwarantuje wysoką jakość dźwięku 360o. Wisienką na torcie jest autokorekta efektu trapezu. Co takiego robi? A no, automatycznie koryguje przekrzywiony obraz i dopasowuje go do wybranej powierzchni.

 

Konsola NINTENDO Switch OLED – Biała NSH008

Naszą ostatnią propozycją sprzętu, który bez wątpienia umili Wam świąteczne wieczory jest konsola NINTENDO Switch OLED – Biała NSH008. Jak możecie się słusznie domyślać, opisywane urządzenie pozwala na wielogodzinne granie na wibrującym 7-calowym ekranie OLED. Oczywiście ekran może pochwalić się żywymi kolorami, jak i doskonałym kontrastem – zwłaszcza na dużym ekranie. Dlaczego o tym wspominamy?

Cóż, nowa stacja dokująca konsoli NINTENDO Switch OLED – Biała NSH008 (tj. dwa porty USB, port HDMI) pozwala podłączyć opisywane urządzenie z telewizorem. Aby tego było mało, port do podłączenia kabla sieciowego zapewnia stabilniejsze połączenie w trakcie wirtualnej rozrywki online w trybie TV. Jedno jest pewne, jeśli zdecydujecie się na powyższy sprzęt to tegoroczne świąteczne wieczory będą nie lada przeżyciem.

 

Poznaj ofertę sklepu MatrixMedia.pl i otwórz się na nowe możliwości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.