Tizen – zalety, czyli nowa jakość Smart TV w telewizorach Samsung

Tizen - opinie

System operacyjny Tizen – zalety tego oprogramowania w telewizorach obijają się coraz szerszym echem wśród miłośników nowych technologii. Chociaż wprowadzany był powoli, szybko zdobył rzesze swoich zwolenników. Co wpłynęło na sukces tego rozwiązania?

Tizen – początki

Tizen to kolejna wariacja na temat inteligentnych telewizorów po WebOS od LG oraz Android TV, zastosowany w telewizorach Sony czy Philips. Pierwotnie oprogramowanie to powstało z myślą o urządzeniach mobilnych, a z biegiem czasu miał zastąpić Androida. I chociaż powstały takie modele telefonów jak Samsung Z1 i Z3, koreański producent szybko przekonał się, że autorski system operacyjny sprawdza się najlepiej w innych rozwiązaniach takich jak smartwatche czy telewizory.

Pierwotnie Tizen wdrażany był eksperymentalnie, dlatego też można było kupić te same urządzenia w wersjach na zarówno na ten system operacyjny, jak i na Androida. Kiedy okazało się, że autorskie rozwiązanie spotyka się z ciepłym przyjęciem wśród miłośników elektroniki, Samsung zdecydował się na przejście w części swoich urządzeń na Tizena. Stąd też w najnowsze smartwatche z serii Gear, takie jak Samsung Gear S2 nie posiadają swoich odpowiedników, działających na Androidzie.

Tizen – zalety oprogramowania w telewizorach

W przypadku telewizorów koreańskiego producenta, wcześniej wykorzystywano OS, nazwany po prostu Samsung Smart TV. W 2014 wprowadzono na rynek pierwsze telewizory napędzane nowym systemem operacyjnym. Dziś możemy się cieszyć tym rozwiązaniem takimi jak Samsung UE50JU6400 czy Samsung UE55JU6510, które dostępne są tylko i wyłącznie w wersji z systemem operacyjnym Tizen. Zalety tego rozwiązania są liczne i czynią z urządzeń prawdziwe centrum rozrywki.

Szybki czas reakcji

Część użytkowników telewizorów starszego rozwiązania w postaci Samsung Smart TV twierdziła, że urządzenie reaguje zbyt wolno na polecenia. W przypadku oprogramowania Tizen reakcje na działania użytkownika są niemal natychmiastowe, przez co oszczędzasz mnóstwo czasu, który wcześniej przeznaczałeś na czekanie!

Sterowanie za pomocą smartfona

Wykorzystując aplikację SmartView możesz sterować swoim telewizorem za pomocą smartfona. Dzięki temu nie musisz szukać pilota po całym domu, aby przełączyć kanał lub zmienić głośność – wystarczy, że wyciągniesz swój telefon z kieszeni!

Współdzielenie multimediów z urządzeniami mobilnymi

Chcesz pokazać swoim gościom zdjęcia lub film z wakacji? Z Tizenem to nic trudnego – wystarczy, że telefon i telewizor będą podłączone do tej samej sieci. Wtedy to za pomocą jednego kliknięcia możesz pokazać na dużym ekranie wszelkie multimedia, jakie posiadasz w pamięci swojego urządzenia mobilnego.

Klonowanie obrazu ze smartfona lub tableta

A jeżeli chciałbyś szybko pokazać wszystkim ciekawą informację, którą właśnie przeczytałeś w internecie na ekranie swojego tableta? A może grasz we wciągającą grę, ale mały wyświetlacz smartfona Cię męczy? Na szczęście Tizen udostępnia funkcję klonowania obrazu z dowolnego urządzenia mobilnego na ekranie telewizora! Dzięki temu możesz szybko podzielić się wszystkim, co czytasz na telefonie lub tablecie.

Obsługa aplikacji zewnętrznych

Największą bolączką Samsung Smart TV była relatywnie niska ilość dostępnych aplikacji. To wszystko zmienia się wraz z Tizenem, w którym koreański producent udostępnił możliwość korzystania z zewnętrznych programów. Facebook? Twitter? Aplikacje sportowe lub dla kucharzy? Z Tizenem znajdziesz wszystko, co Cię interesuje!

Nic dziwnego, że często można spotkać się ze stwierdzeniem, iż nowa jakość Smart TV to właśnie Tizen. Zalety urządzeń, napędzanych tym systemem operacyjnym, sprawiają, że możemy zaobserwować ostatnio znaczny spadek telewizorów z Samsung Smart TV na rzecz urządzeń z Tizenem.

Marzysz o zakupie telewizora z systemem operacyjnym Tizen?

Zapoznaj się z naszą ofertą telewizorów SAMSUNG!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.