TOP 5 rowerów elektrycznych – jaki kupić w 2022?

project_comment_file62b030db01105-rowery

Ceny paliw rosną w zastraszającym tempie, rośnie więc zainteresowanie rowerami. W tym także rowerami elektrycznymi. W badaniach Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego ponad połowa ankietowanych przyznała, że z uwagi na rosnące ceny paliw, chętnie skorzystałaby z e-bike’a. Na rynku takich jednośladów jest coraz więcej. Jaki więc wybrać? Polecamy pięć modeli.

Rower elektryczny EcoBike Basic Black 28″ 2022

EcoBike Basic to jeden z najpopularniejszych rowerów elektrycznych, które pojawiły się ostatnio w sprzedaży. Powstał na bazie na bazie klasycznej miejskiej ramy, więc jest to idealna konstrukcja na średnie dystanse.

A co z napędem? System elektrycznego wspomagania rozwija moc 250W i pozwala mknąć przez miasto 25 km/h. Silnik mieści się w piaście tylnego koła, a bateria na bagażniku. Obsługę wspomagania umożliwia klasyczny wyświetlacz LED – ergonomiczny i łatwy w użytkowaniu. Czas ładowania baterii to 4 – 8 godzin i pozwala ona na pokonanie dystansu od 35 do 165 km.

Na tego e-bike’a wygodnie się wsiada, a geometria ramy sprawia, że podczas jazdy można zachować wygodną, wyprostowaną pozycję. Ecobike Basic jest seryjnie wyposażony w oświetlenie przednie i tylne oraz praktyczny bagażnik i błotniki.

Rower waży niecałe 22 kg, a jego maksymalne obciążenie to 125. Koła mają 28 cali i wzmacniane obręcze oraz nierdzewne szprychy. Wyposażony jest w 6-biegowe przerzutki Shimano TOURNEY RD-TY300 oraz manetki Revoshift Shimano Tourney SL-RS35.

Rower elektryczny EcoBike Basic Nexus White 28″ 2021

W tej wersji EcoBike’a silny zainstalowano w przedniej piaście. W osi tylnego koła znalazła się niezawodna przerzutka Nexus 3, która pozwala na zmianę przełożeń nawet podczas postoju. To rozwiązanie świetnie się sprawia na miejskich skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną. Jest odporny na wszelkie warunki i bardzo wygodny.

Tak, jak w poprzednim modelu, system elektrycznego wspomagania rozwija moc 250W, co pozwala na jazdę z prędkością 25 km/h. Silnik,a jak wspomnieliśmy, mieści się w piaście przedniego koła, a bateria na bagażniku. Jest też klasyczny wyświetlacz LCD do obsługi napędu. Bateria ładuje się od 4 do 8 godzin i pozwala ona na pokonanie dystansu od 30 do 160 km.

Mamy tu klasyczną miejską ramę, która doskonale się sprawdza na średnich dystansach. Rower jest też seryjnie wyposażony w oświetlenie przednie i tylne oraz praktyczny bagażnik i błotniki. Wyposażony jest we, wspomnianą wcześniej 3-biegową przerzutkę Shimano Nexus oraz manetki Shimano Nexus SL-3S41E. Waży nieco ponad 20 kg.

Rower elektryczny EcoBike Even White 15,5″ 2022

EcoBike Even to poręczny i komfortowy elektryczny składak ze wspomaganiem elektrycznym o mocy 250W. Silny umieszczony w tylnej piaście, co poprawia stabilność jazdy. Rower może się rozpędzić do 25 km/h, a nowoczesny kontroler sprawia, że robi to płynnie i nie szarpie.

Baterie Evena pozwalają pokonać od 50 km, aż do 130 km. Są umiejscowione za rurą podsiodłową w pionie, co pozwala je bardzo wygodnie wyjmować. Rower jest fabrycznie wyposażony w manetkę gazu, którą można uruchomić wspomaganie podczas prowadzenia roweru. Na kierownicy znajduje się wyświetlacz LCD, za pomocą którego można konfigurować wspomaganie i kontrolować różne dane, takie jak przejechane kilometry, czy poziom naładowania baterii.

Rower ma niewielkie rozmiary, ale zapewnia komfortową jazdę. Amortyzowany widelec RST Carve P20 pochłania nierówności, a siodło Selle Royal sprawia, że siedzi się bardzo wygodnie. Kierownica z szerokim zakresem regulacji wysokości pozwala idealnie dopasować rozmiar roweru do wzrostu i jest dodatkowym atutem przy składaniu roweru.

Zastosowano tu przerzutkę Shimano Tourney z 6-cioma przełożeniami oraz manetki Shimano ASLR S35R 6CP. Na wyposażeniu jest kompletne oświetlenie, przy czym przednia lampka zasilana jest z baterii zasilającej wspomaganie. Dodano także praktyczny bagażnik i błotniki, a rower po złożeniu bez problemu zmieści się w bagażniku samochodu.

Rower elektryczny EcoBike Traffic Dark Green 28”

EcoBike Traffic, to wersja dla bardziej wymagających koneserów jazdy miejskiej. Bazuje na sprawdzonej technologii, którą użytkownicy znają z serii City. Rower napędza jednostka o mocy 250W umieszczona w tylnej piaście, wspierana przez baterię bagażnikową w wariantach 10,4/13/16 AH. Zastosowano tu nową technologię Smart BMS, która zapewnia bateriom lepszą wydajność i pozwala dłużej cieszyć się bezproblemową eksploatacją. W rowerze jest możliwość odblokowania prędkości maksymalnej do 35 km/h.

Traffic ma przeprojektowany design, który w wersjach z nisko opadającą ramą zapewnia jeszcze niższy przekrok, co poprawia komfort wsiadania i zsiadania z roweru. Jest także męski wariant, który nada użytkownikowi wyjątkowego szyku na miejskich ścieżkach rowerowych. Rower wyposażono w ekran LCD, który zapewnia znacznie szerszy zakres konfiguracji wspomagania oraz gromadzi wielu przydatnych informacji.

Ten miejski e-bike ma kompletne oświetlenie zasilane baterią w bagażniku. Są tu 7-biegowe przerzutki Shimano Altus oraz manetki Revoshift Shimano SL-RS35-7R. Rower ma amortyzowany widelec SunTour CR8V, regulowany mostek, błotniki oraz wygodne siodełko Selle Royal®. Do dyspozycji użytkownika jest tu także port USB, pozwalający naładować np. smartfon. Waga Traffica to niecałe 22 kg.

Rower elektryczny EcoBike X-city Cappuccino 28″ 2022

Model X-city, to rower miejski z odświeżonym nowoczesnym wyglądem, który przyciąga oko. Napędza go jednostka BAFANG o mocy 250W umieszczona w tylnej piaście, wspierana przez baterię w wariantach 13 oraz 16 AH, która umieszczona jest w ramie roweru. Tu także zastosowano technologię Smart BMS, która zapewnia bateriom jeszcze lepszą wydajność.

Rower wyposażony jest w wyświetlacz LCD, który zapewnia możliwość konfiguracji wspomagania. Pokazuje także podstawowe parametry takie jak m.in. aktualną prędkość, ogólny przebieg roweru czy maksymalną prędkość. Silnik można obsługiwać za pomocą kciukowej manetki gazu.

X-city został wyposażony w kompletne oświetlenie zasilane baterią w ramie, przerzutki Shimano Acera 8-biegowe, manetki Revoshift Shimano Tourney SL-RS35, amortyzowany widelec SunTour SF15 NEX-E25, regulowany mostek, błotniki oraz wygodne siodełko Selle Royal z amortyzowaną sztycą. Jego waga to 125 kg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.