Wideorejestrator samochodowy, nawigacja GPS – akcesoria dla kierowców

wideorejestrator samochodowy

 

W nowoczesnych pojazdach coraz częściej instalowane są rozwiązania, które znacząco ułatwiają poruszanie się po mieście i poza nim – czujnik parkowania, czujnik ruchu, czujnik deszczu. Istnieją jednak takie niezastąpione akcesoria dla kierowców jak wideorejestrator samochodowy i nawigacja GPS, które należy dokupić do naszego pojazdu. Jak działają? Co dzięki nim zyskujemy? Dowiecie się z dzisiejszego tekstu!
[AKTUALIZACJA 2017]

Wideorejestrator samochodowy

Aby wybrać kamerę samochodową należy wziąć pod uwagę takie parametry jak rozdzielczość nagrywania, ilość pamięci przeznaczonej na nagrania oraz wyświetlacz, dzięki któremu będziemy mogli ujrzeć wszystkie szczegóły w uprzednio nagranym przez nas zdarzeniu na drodze. Warto zwrócić również uwagę na takie udogodnienia jak:

  • czujnik G (funkcja wykrywania zdarzeń), polegający na wykryciu zdarzenia w postaci nagłego hamowania lub kolizji. Wideorejestrator samochodowy nagrywa wtedy nie tylko zdarzenie, ale również poprzedzające je i następujące po nim wydarzenia, dzięki czemu będziesz zawsze miał obraz całej sytuacji.
  • Zintegrowany mikrofon rejestrujący dźwięk wewnątrz pojazdu – zarejestrowałeś zdarzenie na drodze i w trakcie nagrywania podzieliłeś się ważnym spostrzeżeniem? Może chcesz wrzucić swój filmik do internetu i oprócz samego obrazu masz do powiedzenia kilka rzeczy na temat sytuacji, która Cię zastała? Ze zintegrowanym mikrofonem zawsze zarejestrujesz dźwięk w trakcie nagrywania!

Szukasz kamery samochodowej, która spełni Twoje oczekiwania? Warto rzucić okiem na SJCAM SJ DASH M30– urządzenie nagrywa zdarzenia na drodze w wysokich rozdzielczościach 1080p, 720p i 480p, a ponadto zaopatrzone jest w czujnik G i zintegrowany mikrofon.

niezastąpione akcesoria dla kierowców - wideorejestratory

Nawigacja GPS

Dziś trudno wyobrazić sobie dłuższą podróż bez nawigacji GPS. Owszem, w smartfonach moduł nawigacyjny jest dziś jedną z podstawowych funkcji. Jednak trzeba mieć na uwadze fakt, że szybko zużywa on baterię naszego urządzenia mobilnego, ekran jest mały, przez co obsługa jest utrudniona w porównaniu do tradycyjnej nawigacji GPS, a działanie aplikacji nie zawsze tak skuteczne i płynne, bowiem wiele zależy również od specyfikacji sprzętu.

Stąd też tradycyjna nawigacja GPS, reprezentowana przez urządzenie Garmin Zumo 660LM Europa cieszy się wciąż sporą popularnością. Urządzenie posiada bardzo czuły odbiornik sygnału z satelity i wewnętrzny dysk SSD z fabrycznie załadowanymi mapami Europy, wraz z możliwością rozszerzenia pamięci kartą microSD. Co ważne, urządzenie jest odporne na działanie wody, paliwa i promieni UV, dzięki czemu nie uszkodzisz nawigacji w przypadku nieprzewidzianych wypadków.

Wideorejestrator samochodowy i nawigacja GPS razem?

Zasadniczy problem z wideorejestratorem samochodowym i nawigacją GPS jest taki, że mamy do czynienia z dwoma osobnymi sprzętami, które funkcjonują od siebie w pełni niezależnie. Przez to spojrzenie na informacje dostarczone z umieszczonych w innych miejscach rejestratora i nawigacji GPS mogą spowodować rozproszenie naszej uwagi. Problem ten został rozwiązany z urządzeniem Garmin DezlCam LMT, łączącym w sobie funkcję kamery samochodowej i nawigacji GPS. Przeznaczony jest on przede wszystkim z myślą o pojazdach ciężarowych.

niezastąpione akcesoria dla kierowców

Z urządzeniem Garmin DezlCam LMT otrzymujesz:

  • 6-calowy ekran;
  • Szczegółowe mapy Europy wraz z darmowymi aktualizacjami oraz powiadomieniami na temat zdarzeń drogowych;
  • Wyznaczaniem tras, uwzględniających rozmiar i masę pojazdu;
  • Powiadomienia o wysokości mostów, limitach masy, ostrych zakrętach i stromych nachyleniach;
  • Czujnik wykrywania zdarzeń, uruchamiający nagrywanie plików z zapisanym filmem w przypadku wykrycia sytuacji kolizji;
  • Możliwość zdjęcia urządzenia z uchwytu i wykonania pojedynczych zdjęć;
  • Synchronizację fotografii z danymi zapisanymi przez system GPS;

Wszystkie te możliwości sprawiają, że urządzenia z serii Garmin DezlCam LMT to prawdziwie niezastąpione akcesoria dla kierowcy.
Zastanawiasz się jak zadbać o to, by zawsze bezpiecznie dojechać do celu lub zwyczajnie ułatwić sobie podróż samochodem? Sprawdź ofertę wideorejestratorów w sklepie MatrixMedia!

Wideorejestratory w ofercie Matrix Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.