Zegarki turystyczne – zalety urządzeń

poznaj zalety zegarków turystycznych

Zegarki turystyczne – zalety tych urządzeń mogą wydawać się mało znaczące w erze smartwatchy, które doszły do takiego zaawansowania, że na dobrą sprawę można je nazwać smartfonami umieszczonymi na naszych nadgarstkach. Co jednak sprawia, że nadal są chętnie wybierane przez aktywne osoby?

Zegarki turystyczne – zalety

Przede wszystkim to, co przemawia za zegarkiem turystycznym to jego solidność – warto tu szczególnie zwrócić na urządzenia Garmin Fenix, które cechują się dość dużymi gabarytami i jak na zegarki są stosunkowo ciężkie. Jasne staje się więc, że nie służą codziennemu użytkowaniu czy bieganiu. Gdzie wobec tego sprawdzają się najlepiej? Odpowiedź jest prosta: w górach. Solidna konstrukcja sprawia, że urządzenie nie zniszczy się podczas ekstremalnych warunków. Co więcej, są również wodoodporne, co ma szczególnie istotne znaczenie przy wyprawach w góry. Zegarki turystyczne wyposażone są we wbudowany GPS, dzięki czemu mamy pewność, że nie stracimy orientacji w terenie.

I to właśnie GPS jest największą zaletą zegarków turystycznych Garmin – urządzenie błyskawicznie odnajduje sygnał satelitów, czas łączenia trwa maksymalnie kilkanaście sekund, a zerwania połączenia nie zdarzają się praktycznie wcale. Co więcej, pozycja ustalana jest z dokładnością do 1 metra, a przebyta przez nas trasa jest dokładnie zapamiętywana przez urządzenie. Dzięki temu z pewnością zawsze będziesz wiedzieć, dokąd zmierzać w przypadku wycieczek przez nieznane sobie tereny.

Zegarki turystyczne – innowacyjność

Warto pamiętać, że zegarek Garmin Fenix był nominowany do nagrody magazynu T3 w kategorii „Innowacja roku 2013”. Przegrał jedynie z okularami Google Glass, które w 2015 roku ze względu na awaryjność i liczne kontrowersje, związane z użytkowaniem, zostały wycofane ze sprzedaży. Stąd można stwierdzić, że aktualnie największym wynalazkiem tamtych czasów są właśnie garminowskie zegarki turystyczne. Zalety tych urządzeń, jeśli mowa o funkcjonowaniu, ich wytrzymałość oraz precyzja wykonania sprawiły, że do teraz doskonale utrzymają się na rynku.

Marzysz o tym, aby podczas pieszych wędrówek towarzyszyły Ci tak przydatne urządzenia jak zegarki turystyczne? Zalety wszelkiego rodzaju rozwiązań wspomagających turystykę górską i nizinną poznasz dzięki naszym ekspertom. Skontaktuj się ze specjalistami z MatrixMedia w celu konsultacji!

Skontaktuj się z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.