Nowe technologie w pralkach, czyli jak ulepszyć codzienne pranie

Nowe technologie w pralkach

Nowe technologie w pralkach sprawiają, że pranie staje się jeszcze bardziej efektywne lub szybsze. Nazwy poszczególnych systemów mogą się jednak wydawać zbyt enigmatyczne, by być czytelne dla osoby niezorientowanej na rynku AGD. Dlatego też w dzisiejszym tekście poradnikowym zapoznamy was z najważniejszymi nowymi technologiami w pralkach, dzięki czemu już nigdy nie zadacie pytania, co oznaczają poszczególne nazwy.

Nowe technologie w pralkach

  • Eco Bubble

Technologia stosowana w pralkach Samsunga takich jak Samsung WF70F5E0W2W czy Samsung WF1802XEC. Polega na szybkim, energooszczędnym praniu, który osiągnięty zostaje za pomocą tworzenia jeszcze przed praniem właściwym aktywnych bąbelków w wyniku zmieszania detergentu i wody. Dzięki temu rozwiązaniu detergent wnika kilkunastokrotnie szybciej w ubrania niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Co więcej, system Eco Bubble sprawia, że Twoje pranie może odbyć się nawet w temperaturze zaledwie 15 stopni Celsjusza.

  • VarioPerfect

Technologia charakterystyczna dla urządzeń Bosch takich jak Bosch WAE20166PL czy Bosch WLK24240PL, określana jest również mianem inteligentnego systemu prania. Składa się na niego kilka innych trybów: TimePerfect pozwali Ci skrócić czas prania o 60 procent, a EcoPerfect zmniejszyć zużycie energii elektrycznej o 40 procent, jednocześnie nie wpływając w żaden sposób na efekty prania. Podobne efekty możemy osiągnąć także w pralce Siemens WM12T460PL, w której zastosowano działający na tej samej zasadzie system varioExpert.

  • BabyProtect

Naczelna technologia pralek Beko, w tym dostępnego w sklepie MatrixMedia BEKO 61232 PL. Polega ona na połączeniu programów w taki sposób, aby efektywnie wypłukać proszek i uzyskać jak najbardziej higieniczne rezultaty prania. To idealne rozwiązanie dla alergików, osób z wrażliwą skórą oraz rodziców, którzy nie chcą, aby ich dziecko miało podrażnioną skórę przez pozostające na ubraniu drobiny proszku.

Wśród nowych technologii w pralkach nie brakuje oczywiście również systemów takich jak Waterproof System w pralkach Miele czy AquaStop w pralkach Bosch. Ich działanie polega na odcinaniu dopływu wody w przypadku zagrożenia zalaniem.

Zastanawiasz się nad wyborem nowej pralki i chcesz wiedzieć, które rozwiązania będą dla Ciebie najlepsze? Skontaktuj się z naszymi ekspertami w celu konsultacji!

Zadzwoń już teraz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.