Sony Xperia M5 – godny zamiennik Xperii Z5

Sony Xperia M5 - opinie

W chwili premiery telefonu Sony Xperia M4 Aqua jednoznacznie został on nazwany mianem godnego zamiennika flagowca w postaci Z3. Czy tak samo można powiedzieć o tańszym odpowiedniku modelu Z5, czyli smartfonie Sony Xperia M5? Opinie ekspertów i użytkowników są bardzo pozytywne, więc dziś odpowiemy na pytanie, co sprawia, że telefon cieszy się takim odbiorem.

Sony Xperia M5 – specyfikacja techniczna

Sony Xperia M5 to niezwykle wydajny i funkcjonalny smartfon. Co na to wpływa? Przyjrzyjmy się jego specyfikacji technicznej:

  • Rozmiar wyświetlacza: 5”
  • Rozdzielczość: 1080×1920 (1080p, Full HD)
  • Pamięć RAM: 3 GB
  • Procesor: MediaTek Helio X10, 8 rdzeni, 2,00 GHz
  • Aparat tylni: 21,5 Mpx
  • Aparat przedni: 13 Mpx
  • Pamięć wbudowana: 16 GB
  • Wodo- i pyłoszczelność: Tak (standardy IP58 i IP68)

Chociaż patrząc na cenę smartfon Sony Xperia M5 wydaje się telefonem ze średniej półki, pod względem parametrów w żaden sposób nie ustępuje flagowemu modelowi japońskiego producenta, Xperii Z5. W obu telefonach mamy 8-rdzeniowy procesor, napędzany zegarem 2,00 GHz; oba posiadają też 3 GB RAM. Co więcej, oba cechują się wodo- i pyłoszczelnością.

Najciekawszy jest jednak fakt, że podczas gdy w Xperii Z5 przedni aparat cechuje się rozdzielczością 5 Mpx, z kolei w Sony Xperia M5 jest to aż 13 Mpx – aparaty tylne w telefonach z tej samej półki cenowej zwykle nawet nie zbliżają się do tego parametru! W następcy doskonale przyjętego modelu M4 Aqua wykorzystano matrycę IMX230 – dzięki niej otrzymujemy pięciokrotny bezstratny zoom oraz większe piksele, co zapewnia jeszcze lepsze zdjęcia. Jeżeli więc marzysz o doskonałej jakości autoportetach, idealnym wyborem dla Ciebie będzie właśnie Sony Xperia M5. Opinie pozytywne zyskuje również solidne wykonanie telefonu, w którym oprócz plastiku wykorzystano również stal nierdzewną.

W ofercie sklepu MatrixMedia znaleźć można smartfon Sony Xperia M5. Jesteś zainteresowany kupnem urządzenia?

Zapoznaj się z naszą ofertą smartfonów SONY!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.