3 Najpopularniejsze smartfony końcówki 2016 roku

3 najpopularniejsze smartfony

Końcówka stycznia, to idealny czas, by sprawdzić, jak kształtowały się trendy zakupowe w przypadku smartfonów pod koniec poprzedniego roku. Na razie czekamy jeszcze na największe premiery Samsunga i Apple, więc prawdopodobnie trend w najbliższych miesiącach nie ulegnie zmianie. Sprawdźmy, co kupowaliście w 2016 roku.

Huawei P9 Lite

 

To bardziej wydajny następca wersji P8. Wielu użytkowników zwraca uwagę na elegancki design. Choć sam telefon wykonany jest z plastiku, to jednak aluminiowa ramka sprawia, że ulegamy z łatwością złudzenia, że w naszych rękach znajduje się telefon klasy premium. Na popularność tego modelu miała wpływ na pewno niska cena, ponieważ model można kupić już za niewiele ponad 1000 zł. Jest to mocny średniak, który posiada 2GB pamięci RAM i 16 GB przestrzeni dyskowej. Na uwagę zasługuje też dobrej klasy aparat – odpowiednio 8 i 14 Mpix.

 

Samsung Galaxy S7

 

Najnowsze flagowce koreańskiego producenta zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów. Nic więc dziwnego, że Galaxy S7 znalazło się na podium wśród Waszych najczęstszych wyborów pod koniec 2016 roku. Uwagę użytkowników na pewno zwróciła większa odporność smartfonach, któremu tym razem nie groźny jest kurz i woda. Nowy ekran AMOLED zużywa mniej energii niż jego poprzednik, dopasowując się doskonale do warunków oświetlenia, jakie panują na zewnątrz. Samsung kusił również indukcyjnym ładowaniem telefonu i wysokiej jakości aparatu. Cena tego flagowego telefonu oczywiście jednak był znacznie wyższa Huaweia.

 

Samsung Galaxy S6

 

Największą popularnością cieszył się jednak poprzedni flagowiec Samsunga. Być może główną przyczyna była tu znacznie niższa cena, jednak warto podkreślić, że Galagaxy S6 miało naprawdę wiele do zaproponowania swoim użytkownikom. Aprat 16 Mpix i 8 rdzeniowy procesor to elementy, które z całą pewnością się nie zestarzały w tym modelu i dzięki którym pewnie przez jakiś czas będzie się on cieszył sporą popularnością.

Sprawdź nasze smartfony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.