7 akcesoriów do telewizora, których nie może zabraknąć w Twoim domu

kino domowe telewizor

Wiele zmieniło się od czasów, kiedy niewielki odbiornik telewizyjny wyświetlał czarno-białe programy i sam w sobie stanowił wspaniałą rozrywkę dla wszystkich domowników. Przez lata telewizory znacznie ewoluowały – zmieniały rozmiar ekranu, kształt, nasycenie barw. Dziś służą nam nie tylko do oglądania telewizji. Sprzyjają różnego rodzaju rozrywkom, a to, w jakich celach je wykorzystamy zależy od naszych preferencji i dodatków, jakie do nich dobierzemy. Jaki mamy wybór? Oto siedem najciekawszych akcesoriów do telewizora!

1. Soundbar, czyli wyraziste brzmienie

 

Soundbar to nic innego, jak kompaktowy zestaw audio, który sprawi, że dźwięk wydobywający się z telewizora zyska na jakości. Dzięki temu niewielkiemu sprzętowi, składającemu się z jednego lub dwóch głośników Twój salon przemieni się w salę kinową, a oglądany film czy serial przysporzy większych wrażeń. Soundbary obsługiwać można poprzez pilota, Wi-Fi lub Bluetooth. Używać można ich również z innymi urządzeniami, nie tylko do oglądania filmów, ale i do słuchania ulubionej muzyki.

 

2. Zestaw kina domowego

 

Droższym i bardziej złożonym systemem poprawy jakości dźwięku telewizora jest kino domowe. Ponieważ składa się ono zazwyczaj z co najmniej pięciu głośników i dodatkowego subwoofera, zajmuje więcej miejsca i sprawdza się głównie w większych pomieszkoczeniach. Osoba decydująca się na zakup tego typu sprzętu ma do wyboru opcję przewodową lub bezprzewodową, która eliminuje potrzebę instalowania i rozmieszczania dodatkowych kabli.

 

3. Kamera do wygodnych wideorozmów

 

Telewizor z dostępem do internetu potraktować możemy również jako doskonałe urządzenie do prowadzenia wideokonferencji lub wideorozmów z bliskimi. Wysokiej jakości kamera dołączona do naszego sprzętu nagra wyraźny i realistyczny obraz w rozdzielczości Full HD. Dzięki temu rozmówca będzie nas nie tylko dobrze słyszał, ale i doskonale widział.

 

4. Moduł Wi-Fi

 

Jeżeli chcesz, aby Twój telewizor pełnił również funkcję komputera, możesz zaopatrzyć go w moduł Wi-Fi. Dzięki niemu zajrzysz na dowolne strony internetowe, portale społecznościowe, uruchomisz mobilne aplikacji i obejrzysz filmy i seriale online. Bez problemu prześlesz na niego także materiały z telefonu, tabletu lub laptopa.

 

5. Klawiatura bezprzewodowa

 

Jeżeli telewizor posiada funkcję Smart TV lub moduł Wi-Fi, dla własnej wygody zaopatrzyć powinniśmy się również w klawiaturę bezprzewodową. Taki sprzęt znacznie ułatwi nam korzystanie ze stron internetowych lub aplikacji i zapewni nam komfortową nawigację.

 

6. Okulary 3D

 

Nowoczesne telewizory wyposażone są często w technologię, która pozwala nam oglądać wyświetlany obraz w trójwymiarze. Aby móc z tej funkcji korzystać, użytkownik sprzętu zaopatrzyć powinien się jednak w okulary 3D. Czasami otrzymujemy je wraz z zakupionym sprzętem. W innym wypadku zakupić musimy je na własną rękę.

 

7. Konsola do gier

Kupując wymarzoną konsolę do gier, możemy zamienić nasz telewizor w świetnej jakości monitor. Dzięki dużemu ekranowi z tak ciekawej rozrywki korzystać może cała rodzina. Jest to również świetne urozmaicenie spotkań ze znajomymi.

Sprawdź nasze telewizory!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.