Jakie mp3 do 300 złotych wybrać?

mp3-sony

Niektórzy nadal uważają, że odtwarzacz mp3 to urządzenie niezastąpione. Wolą z niego słuchać muzyki, niż wykorzystać do tego telefon, smartfon, czy tablet. Rozumiemy takich ludzi. Mp3 sprawdza się szczególnie podczas uprawiania sportów czy w podróży. Postanowiliśmy zrobić mały przeglądy, aby dowiedzieć się, jakie mp3 do 300 złotych wybrać.

1. Cechy dobrego odtwarzacza mp3

Żeby wybrać dobry player mp3 musimy pamiętać, na które cechy warto zwrócić uwagę. Można zminimalizować kryteria i zastanowić się dla nas jest najważniejsze. Każdy użytkownik ceni są inne cechy i zwraca uwagę na odmienne parametry. Czym lepszej jakości odtwarzacz, tym większa cena. Nie możemy zatem oczekiwać, że odtwarzacz do 300 złoty będzie mógł konkurować z dużo droższymi produktami. Mimo to występują na rynku godne polecania sprzęty grające w tej cenie.

2. O tym musisz pamiętać

Poniżej umieszczamy listę z najistotniejszymi cechami mp3, które należałoby przeanalizować przed zdecydowaniem się na zakup konkretnego modelu.

  • Sposób zasilanie sprzętu – mamy do wyboru dwie opcje – akumulator lub baterie. Obie opcje mają wady i zalety. Mp3 potrzebuje baterii typu AA. Jest to rozwiązanie łatwe, gdyż kupimy je w niemal każdym kiosku. Dodatkowo, możemy zaopatrzyć się w akumulatorki. Zmiana baterii trwa kilka sekund, więc w każdej chwili możemy mieć sprawny odtwarzacz. Musimy jednak dodatkowo wydawać pieniądze. Zintegrowany akumulator nie generuje dodatkowych kosztów. Nie możemy go jednak zastąpić innym rozwiązaniem, gdy odtwarzacz rozładuje nam się z dala od źródła prądu. Wbudowane akumulatory mają odgraniczoną żywotność, co działa na ich niekorzyść. Zazwyczaj są jednak dobrej jakości i dobrze się sprawują.
  • Czas działania w trakcie używania – ta cecha jest bardzo istotna dla osób, które często słuchają muzyki i lubią być mobilni. Od tego ile możemy cieszyć się dźwiękami na jednym ładowani zależy między innymi komfort użytkowania. Niektóre mp3 potrafią na jednym ładowaniu działać aż 48 godzin! Takie wyniki nie dotyczą jednak sprzętu w okolicy 300 złotych.
  • Wyświetlacz LCD, ułatwia znalezienie konkretnego utworu. Większość odtwarzaczy posiada wyświetlacz, więc nie powinno być z tym problemu.
  • Pojemność odtwarzacz – od niej zależy również cena produktu. Decyduje ona o tym, ile utworów zgramy na odtwarzacz. Warto dostosować rozmiar mp3 do swoich potrzeb. Nie trzeba niepotrzebnie przepłacać, ale nie powinniśmy się tez ograniczać 😉

mp3 firmy sony

3. Mp3 do 300 złotych

Przyjrzeliśmy się odtwarzaczowi firmy SONY NWZ-B183FB. Produkt ten występuje w kilku wersjach kolorystycznych, więc producent zwrócił uwagę na jego walory estetyczne. W ofercie znajduje się odtwarzacz niebieski, czerwony oraz czarny. Mimo wszystko, nie to jest najistotniejsze. Mp3 ma wbudowaną pamięć o wielkości cztery GB. Odtwarza dwa typy plików: mp3 oraz WMA. Posiada on wbudowany akumulator. Na jednym ładowaniu możesz cieszyć się muzyką nawet przez 20 godzin. Jest to bardzo dobry wynik w tej kategorii odtwarzaczy. Sprzęt jest lekki, mały, więc sprawdzi się w każdej sytuacji.

Zobacz pozostałe modele MP3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.