Amplituner do 1500 zł. Przydatne wskazówki

amplituner sony

Co to jest amplituner? To pewnego rodzaju połączenie wielokanałowego wzmacniacza, dekodera dźwięku oraz odbiornika radiowego. Jego głównym zadaniem jest wzmocnienie sygnału audio pochodzącego z takich źródeł jak odtwarzacz CD, DVD, Blu-ray, magnetofon, komputer PC, laptop, konsola do gier, mp3. Kieruje on te sygnały do wskazanych kolumn głośnikowych. Przełącza źródła video, audio, a także dekoduje wielokanałowe ścieżki dźwiękowe towarzyszące filmom DVD oraz Blu-ray. Przybliżymy Wam jak wybrać amplituner do 1500 złotych.

 

1. Po co nam amplituner?

Jest to gadżet dla osób, które interesują się sprzętem i posiadają sporo odbiorników. Jak to działa? Jeżeli posiadamy kilka źródeł obrazu, wtedy podłączamy każde z nich do wejść audio-wideo amplitunera, a następnie jedno wyjście obrazu i ewentualnie dźwięku podłączamy do telewizora. Amplituner ułatwia nam organizację przewodów w domu. Dodatkowo upraszcza obsługę systemu audio-wideo. W tego typu sprzęcie można wyodrębnić następujące bloki: tuner, wejścia/wyjścia, dekodery audio, wzmacniacze, zespół zasilaczy.

2. Cechy dobrego amplitunera

Trzeba pamiętać, że sprzęty bardzo szybko się zmieniają. Nie warto kupować przestarzałego, używanego amplitunera, ale też warto poznać wszystkie opcje, aby nie przepłacać. Niektóre połączenia o dobrej jakości zakupią państwo w cenie niżej niż 1500 złotych. Jednym rozwiązaniem jest propozycja firmy SONY lub amplituner SONY STR-DH550 lub rozwiązania innych marek np. DENON AVR-X520BT.

 

3. Czym się kierować?

Przy wyborze amplitunera trzeba kierować się kilkoma wytycznymi:

  • liczbą kanałów – ich ilość poprawia efekt dźwięku przestrzennego
  • Mocą znamionową RMS oraz mocą muzyczną
  • Funkcjami korygującymi barwę i brzmienie dźwięku
  • Pamiętaj, aby dopasować amplituner do pozostałego sprzętu

4. Amplituner SONY STR-DH550

By przybliżyć jakość amplitunerów do 1500 złotych, skupimy się na parametrach przykładowego sprzętu. SONY STR-DH550 posiada pięć kanałów wzmacniaczy, programy pół brzmieniowych, korygowanie dźwięku z odtwarzacza przenośnego oraz opcję kinowego dźwięku cyfrowego. Jeśli chcesz zapoznać się z opcjami amplitunera w kategorii obraz i radio, interfejs, ponieważ jesteś zainteresowany szczegóły znajdziesz tutaj.

  Zobacz inne amplitunery!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.