iMac – czy warto wydać tyle na komputer?

iMac – czy warto wydać tyle na komputer?

Aktualizacja 2017

Przez wiele osób iMac uznawany jest za komputer ergonomiczny, estetyczny, bardzo sprawny, niemal niezawodny. W przypadku sprzętu elektronicznego zazwyczaj zdania użytkowników są podzielone. Pojawia się wiele pytań i różnych opinii. Komputery firmy Apple mają wady i zalety. Z pewnością nie jest to zachcianka tania. iMac – czy warto wydać tyle na komputer?

1. Podstawowe informacje

iMac to komputer stacjonarny. Zajmuje jednak dużo mniej miejsca niż klasyczny PC. Jego wyposażenie stanowią All-In-One Apple iMac, Klawiatura Apple Magic Keyboard, Mysz Apple Magic Mouse 2, Kabel zasilający. Komputery firmy Apple zajmują bardzo mało miejsca dzięki temu, iż na naszym biurku znajdziemy jedynie monitor (na przykład 21,5 calowy), ponieważ w nim umieszczono komputer. iMacki posiadają słynny już system operacyjny Mac OS X. On również powiada zwolenników oraz przeciwników. Oczywiście stworzono kilka modeli komputerów iMac. Dla przykładu model Apple iMac Retina 4K 21.5″ posiada dwurdzeniowy procesor Intel Core i5 1,6 GHz, pamięć 8 GB DDR3, monitor 21,5”, dysk twardy o pojemności 1 TB.

2. Przełom w 2006 roku

Chociaż komputery iMac produkowane są już od końca lat 90, popularność i wielką rzeszę użytkowników zyskały po roku 2006. Wówczas zmienił się ich wygląd i zacząły przyciągać większą liczbę osób. Ludzie zaczęli przekonywać się do systemu operacyjnego, który do dzisiaj może być używany według licencji tylko na sprzęcie firmy Apple. Dziś wiele osób, również w Polsce używa z powodzeniem tego sprzętu. Niejeden twierdzi, że raz kupując komputer firmy Apple, nigdy nie wrócisz do innej opcji.

imac

3. iMac jest łatwy w użytkowaniu

Przeważnie posiadacze opisywanych komputerów to doświadczeni użytkownicy, ale nie stanowi to reguły. W każdym przypadku ważne jest łatwa i intuicyjna obsługa sprzętu, systemu. Tutaj iMac sprawdza się wręcz doskonale. Komputer jest gotowy do pracy od razu po wyciągnięciu z pudełka, ponieważ każdy egzemplarz ma zainstalowany system operacyjny. Jego konfiguracja nie stanowi problemu nawet dla mało doświadczonych użytkowników. Interfejs systemu Mc OS jest maksymalnie uproszczony. Cechuje się prostym wyglądem, intuicyjnymi preferencjami, minimalną liczbą przycisków i komunikatów.

4. iMac – czy warto wydać tyle na komputer? – Komputer dla zaawansowanych

Mimo swojej prostoty i intuicyjność komputery iMac skrywają ogromne możliwości. Tę opcję często wybierają doświadczeni pracownicy, graficy, dźwiękowcy, osoby, dla których komputer jest niezbędnym narzędziem do wykonywania pracy. Platforma serwerów MC OS X dodatkowo umożliwia wykorzystanie jej w dużych firmach.

5. Zalety komputerów firmy Apple – iMac

Wymienimy poniżej najczęściej wymieniane zalety komputerów iMac w opiniach użytkowników. Swoją opinię na ten temat można w pełni ukształtować jedynie pracując na tym sprzęcie. Oto plusy komputerów stacjonarnych firmy Apple:

  • łatwość i intuicyjność obsługi
  • system jest sprawny i bardzo rzadko się zawiesza
  • kompatybilności z innymi urządzeniami firmy Apple
  • wysoka jakość wykonania
  • Bardzo dobrej jakości podzespoły
  • estetyczny wygląd

Zobacz produkty Apple w Matrix Media

6. Nowa linia komputerów Apple

Już w październiku na rynek wchodzi nowa wersja komputerów MacBooku. Fanów tego sprzętu zapraszam do zapoznania się z ofertą i najnowszymi nowinkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.