Jaki telewizor wybrać do małego mieszkania?

telewizor-do-malego-mieszkania

Nowy telewizor to sprzęt, o którym wiele osób myśli zmieniając czy remontując mieszkanie. Wybór jest bardzo szeroki. Producenci ciągle proponują nowe funkcje, rozwiązania. Polepsza się jakość obrazu, dźwięku, łącza. Dodatkowo wciąż rosną… ROZMIARY sprzętu. Wydaje się, że niemal nie istnieją ograniczenia. A jednak istnieje – miejsce w mieszkaniu. Jaki telewizor wybrać do małego mieszkania? Rozważmy to.

1. Na co zwracać uwagę?

Małe mieszkanie rządzi się swoim prawami i warto o nich pamiętać zastanawiając się nad tym, jaki wybrać telewizor. Na bardzo małej powierzchni musimy zmieścić wszystkie potrzebne meble, sprzęty, udogodnienia. Teraz możemy obejść pewne sprawy, ponieważ telewizor możemy przecież z powodzeniem umieści na ścianie. Półki, szafki, stojaki nie muszą zajmować dodatkowe miejsca, które możemy wykorzystać w inny sposób. Warto podejść do sprawy zdroworozsądkowo. Warto dopasować telewizor do projektu mieszkania. Aby wszystko było idealnie warto oszacować odległość miejsca, w który ma być telewizor od kanapy, wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia.

2. Idealne wymiary

Tak, wiemy, lubimy szaleć. Dotyczy się do szczególnie mężczyzn. Technologia się rozwija i dotyczy to również telewizorów. Ma być ładny, wypasiony i najlepiej duży. Nie wszystko można mieć  Rozmiar mieszkania przy wyborze telewizor nie ma dużego znaczenia, ważniejsza jest wielkość danego pomieszczenia. Od zawsze stosuje się metodę, że do salonu kupujemy sprzęt większy, a do sypialni, kuchni nieco skromniejszy. W mniejszych pomieszczeniach naprawdę nie jest potrzebny nam ogromny telewizor. Opcja maksymalna to 36”. Telewizor 32” wydaje się być idealna w niedużych pomieszczeniach. Pamiętaj, że za duży telewizor to nietrafny wybór, a do tego przepłacisz. Może do sypialni warto kupić mniejszy telewizor np. 24 celowy i być zadowolonym?

maly-telewizor

3. Rady ekspertów

Specjaliści uważają, że przekątna telewizor powinna być równa maksymalnie 1/3 odległości sprzętu od sofy. Wzrok powinien obejmować cały ekran. Pamiętajcie, aby nie przesadzać w jedno ani drugą stronę. Wielki telewizor w pomieszczeniu o wielkość kilku metrów kwadratowych będzie. Warto również zwrócić uwagę na rozdzielczość ekranu i dobrać odpowiednią.

4. Uchwyty, stojaki, podstawki

Telewizor powinien również komponować się ze wnętrzem mieszkania. Ma to sporo plusów. Wybierz opcje, która odpowiada Tobie najbardziej, ale też najbardziej praktyczną. Jeśli umieścisz telewizor na ścianie nie ma półce, która kiedyś do tego służyła również możesz mienić odległość sprzętu od kanapy, a już wiesz, że to może zmienić Twoje plany zakupowe. Wybór uchwytów, stojaków służących do potrzymania telewizora jest naprawdę duży! Pamiętaj, że z reguły udane zakupy to te wcześniej przemyślane.

Sprawdź naszą ofertę telewizorów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.