Aparat SONY DSC-HX400V – niedrogi kompakt dla początkujących fotografów

Kompakt dla początkujących fotografów- Sony DSC-HX400V

Kiedy dopiero zaczynamy naszą przygodę z fotografią, nie warto od razu inwestować w sprzęt z górnej półki. Co z tego, że lista jego funkcji będzie długa jak ulotka leku, skoro większości z nich ani nie będziemy znali, ani nie wykorzystamy w praktyce. Aparat Sony DSC-HX400V – niedrogi kompakt dla początkujących fotografów – przynajmniej na razie powinien załatwić sprawę. Przyjrzyjmy się bliżej temu modelowi.

Sony DSC-HX400V – malarz ostrych obrazów

 

Początkujący fotografowie, oto co musicie wiedzieć o tym sprzęcie. W aparacie Sony DSC-HX400V wykorzystano trzykrotnie szybszy niż do tej pory procesor obrazu BIONZ X. W efekcie otrzymujemy znacznie lepszą rozdzielczość (FullHD) oraz dokładne odwzorowanie faktur na zdjęciach oraz filmach. Obrazy, jakie uwiecznimy, wyglądają bardzo naturalnie i nie są przerysowane, co często się zdarza w przypadku aparatów cyfrowych. Ważna w tym względzie jest też funkcja inteligentnej redukcji szumów oraz technologia kompensacji dyfrakcji. Wpływają one na czystość i ostrość obrazu, nawet przy gorszych warunkach oświetleniowych. Przy słabym świetle sprawdzi się także przetwornik CMOS Exmor R o efektywnej rozdzielczości 20,4 piksela.

Sony DSC HX400V

CZYTAJ TAKŻE – JAKIE OBIEKTYWY DO APARATÓW CYFROWYCH SONY WYBRAĆ?

100 x bliżej

 

Co niewątpliwie zasługuje na uwagę w tym aparacie, to obiektyw Carl Zeiss Vario-Sonnar T z 50-krotnym zoomem optycznym. Możemy przybliżyć fotografowany obiekt nawet stukrotnie, w czym pomoże nam opcja 2 x Clear Image Zoom. Do dyspozycji oddano nam także stabilizator Optical SteadyShot – to funkcja, bez której trudno sobie wyobrazić profesjonalną fotografię. Wykryje najmniejsze poruszenie aparatu i automatycznie dokona korekty w obrazie, by nie stracił on na ostrości. A co, gdy chcemy się podzielić ze światem efektami naszej pracy? Dzięki łączności Wi-Fi oraz NFC szybko prześlemy zdjęcia lub filmy do mediów społecznościowych, nie ma też przeszkód, by wysłać je mailem. Aparat Sony DSC-HX400V współpracuje równocześnie z serwisem PlayMemories Camera Apps, więc możemy pobrać na sprzęt dodatkowe aplikacje, jak np. Retusz fotografii, Synchronizacja ze smartfonem, czy Oświetlenie portretowe.

 

Aparat hybrydowy Sony

Sprawdź aparaty hybrydowe w naszym sklepie

Aparat SONY DSC-HX400V – niedrogi kompakt dla początkujących fotografów

 

Ten sprzęt zdecydowanie warto mieć, albo chociaż przetestować. Gwarantuje zdjęcia i filmy świetnej jakości, duży zoom oraz wiele innych, multimedialnych możliwości. Kosztuje ok. 1600zł, więc w porównaniu do aparatów dla prawdziwych profesjonalistów, za które trzeba zapłacić nawet i 20 tys. zł, to niewielki wydatek. Pamiętajmy, że gdy osiągniemy wyższy poziom wtajemniczenia fotograficznego, zawsze możemy przesiąść się na lepszy sprzęt. Na początek, Sony DSC-HX400V w zupełności wystarczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.