Porównanie Samsung Galaxy S7 vs. LG G6 – który flagowiec wypadł lepiej?

Samsunga Galaxy S7 czy LG G6 - który wybrać?

Chcąc porównać te dwa smartfony, łatwo wpaść w pułapkę stereotypowego myślenia. Sami przyznajcie – pewnie wielu z Was od razu wytypowało Galaxy S7 na zwycięzcę tego pojedynku. Okazuje się jednak, że wcale nie jest to takie oczywiste i że LG G6 ma naprawdę sporo argumentów, by zagrozić pozycji flagowca od Samsunga. Przeprowadźmy więc to porównanie Samsung Galaxy S7 vs. LG G6 – który flagowiec wypadł lepiej?

Samsung czy LG?

 

Oba smartfony kosztują ok. 2 tys. zł i należą do grupy urządzeń tej samej klasy. Wiele je łączy, ale posiadają też cechy, które w ostatecznym rozrachunku mogą przesądzić o tym, czy kupimy Samsunga, czy LG. Obie firmy to mocni gracze na rynku smartfonów, dlatego szykuje się zacięta rywalizacja.

Smartfon Lg G6

 

Porównanie danych technicznych

 

Zarówno Samsung Galaxy S7, jak i LG G6 są wodoodporne. Ich wyświetlacze są dodatkowo chronione przez Corning Gorilla Glass. Wprawdzie LG G6 jest odczuwalnie cięższy, ale w tym wypadku to zaleta, ponieważ stanowi konsekwencję zarówno większego wyświetlacza ( 5,7” a nie 5,1”, jak w Galaxy S7), jak i trzeciego aparatu fotograficznego. W przypadku kamer przewaga również jest po stronie LG. Aparaty Samsunga mają 12 i 5 Mpix, natomiast w LG to 13, 13 i 5 Mpix. Telefony pracują na systemie Android : S7 na wersji 6.0 Marshmallow, G6 na 7.1 Nougat. Mają po 4 GB pamięci RAM i po 32 GB pamięci wewnętrznej, choć LG występuje też w wersji 64 GB. Ważną różnicą między smartfonami jest pojemność akumulatora, a co za tym idzie – czas pracy na jednym ładowaniu. Samsung został wyposażony w baterię 3000 mAh, LG – 3300 mAh. Zaletą Galaxy S7 jest natomiast możliwość ładowania indukcyjnego, której nie posiada LG G6.

Samsung Galaxy S7

 

Porównaj inne smartfony z systemem Android

Porównanie Samsung Galaxy S7 vs. LG G6 – który flagowiec wypadł lepiej?

Mimo popularności, jaką cieszą się smartfony Samsunga, Galaxy S7 minimalnie przegrywa pojedynek z LG G6. Nie oznacza to, że należy zupełnie odrzucić ten model. W tym wypadku, niezależnie od tego, jak bardzo jesteśmy przywiązani do marki, musimy po prostu przyjąć do wiadomości, że są już na rynku smartfony, które przewyższają go możliwościami, choć kosztują tyle samo. Nie zapominajmy też, że LG G6 jest młodszy od Galaxy S7 o rok, a w świecie smartfonów taka różnica wieku to naprawdę dużo.

CZYTAJ TAKŻE – Galaxy A5 (2017) – kompromis między ceną a jakością

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.