Galaxy A5 (2017) – kompromis między ceną a jakością

Samsung Galaxy A5 2017

Kiedy zastanawiamy się nad wyborem smartfona, niebagatelną rolę odgrywa także jego design. To sekret wielu modeli ze średniej półki – wyglądają jak urządzenia klasy premium, ale wyposażeniem odpowiadają najpopularniejszym flagowcom. Tyle też kosztują. Dobrym przykładem jest Samsung Galaxy A5 (2017) – kompromis między ceną a jakością. Przyjrzyjmy się bliżej temu smartfonowi.

Luksus i bezpieczeństwo

 

Obudowa smartfona Samsung Galaxy A5 została wykonana ze szkła i aluminium, co powoduje wrażenie, że trzymamy w dłoni sprzęt niezwykle luksusowy. Sam chwyt jest bardzo precyzyjny, m.in. dzięki zakrzywionej tylnej części obudowy z efektem 3D. Styl i wzornictwo klasy premium przypadną do gustu nawet bardzo wymagającym użytkownikom. Nie umknie im fakt, że nawet tylny aparat i przycisk Home nie wystają poza obudowę. Czym jeszcze się wyróżnia? Certyfikatem IP68, gwarantującym wodoodporność oraz zabezpieczenie przed zarysowaniem i zakurzeniem. Chroniony jest więc również wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 5,2” ze szkłem Gorilla Glass. Posiada opcję Always on Display, więc ważne dla nas informacje odczytamy bez odblokowywania urządzenia. Oprócz tego mamy dostęp do szybkiego podglądu godziny, nieprzeczytanych powiadomień oraz do kalendarza.

Obudowa smartfona Samsung Galaxy A5 2017

 

Idealne selfie

 

Smartfon jest bardzo prosty w obsłudze, szczególnie jeśli chodzi o aparat fotograficzny. Steruje się nim jednym palcem, zmieniając jego kierunek, tryby pracy oraz nakładając filtry na zdjęcia. Mamy ich do dyspozycji aż 16, w dodatku możemy je zastosować jeszcze przed zapisaniem obrazu w pamięci urządzenia lub przed wysłaniem go znajomym. Obsługę ułatwia też intuicyjne menu. Przedni i tylny aparat 16 Mpix gwarantują bardzo ostre i jasne zdjęcia, a także…idealne selfie. Umożliwia to wyższa rozdzielczość aparatów ( nawet przy korzystaniu z zooma) oraz funkcja Light+ Camera. Wykryje ona ewentualne złe warunki oświetleniowe i automatycznie poprawi jasność zdjęć. To ważne zmiany względem modelu z zeszłego roku.

 

Porównaj Galaxy A5 z innymi smartfonami Samsung

Samsung Galaxy A5 – więcej i lepiej

 

Minimalną zmianę względem modelu Galaxy A5 z 2016 roku widać również w przypadku baterii. Pojemność akumulatora w starszym smartfonie wynosiła 2900 mAh, w Galaxy A5 2017 to 3000 mAh. Umożliwia znacznie intensywniejsze i dłuższe korzystanie z urządzenia, a w sytuacjach kryzysowych oferuje funkcję szybkiego ładowania. Smartfon obsługuje karty microSD, nic nie stoi więc na przeszkodzie, byśmy zwiększyli jego pojemność do 256 GB. W standardzie otrzymujemy 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Urządzenie pracuje na procesorze Samsung Exynos 7880 z ośmioma rdzeniami Cortex-A53 1,9 GHz. Obsługuje system Android 6 Marshmallow.

 

Samsung Galaxy A5 2017 akumulator

Ochrona danych

 

Szczególnie w obecnych czasach ważne jest zabezpieczanie swojej prywatności. Korzystamy ze smartfonów nich non stop, pozostawiając po sobie ślady w postaci wrażliwych danych jak np. numer PIN do logowania w aplikacji bankowej, numer konta, adres zamieszkania. By takie informacje nie dostały się w niepowołane ręce, Samsung Galaxy A5 został uzbrojony w platformę KNOX i Bezpieczny folder. Możemy w nim stworzyć m.in. osobne konta dla każdej aplikacji, z której korzystamy i nie obawiać się już ataków hakerskich.

CZYTAJ TAKŻE – Samsung Galaxy Note 8 – następca niesławnego Note 7

Galaxy A5 (2017) – kompromis między ceną a jakością

 

Samsung Galaxy A5 2017 to godny następca swojego poprzednika. Dysponuje dużo lepszymi parametrami technicznymi oraz poziomami zabezpieczeń. Wygląda jak smartfon klasy premium, choć kosztuje o połowę mniej – zapłacimy za niego ok. 1600zł. Zdecydowanie warto przetestować ten model.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.