Co może smartwatch?

Co moze smartwach?

O smartwatchach mówi się coraz więcej. Śmiało można uznać, że to najbardziej znany przykład urządzeń typu wereable, czyli elektroniki, którą zakładamy na siebie. Wiele osób zastanawia się jednak nad faktycznym zastosowaniem tego urządzenia.

Główną i najważniejszą funkcją, którą posiada smartwatch, jest możliwość śledzenia z jego pomocą wszelkiego typu powiadomień. Mogą to być komunikaty pochodzące z serwisów społecznościowych, informacja o otrzymaniu e-maila, czy o otrzymaniu SMSa.

Dyskretne powiadomienia

Tak, ta ostatnia funkcja może dziwić, ale tylko do momentu, gdy weźmiemy pod uwagę scenariusz, w którym będąc na zebraniu mamy wyłączony telefon, a jednocześnie oczekujemy ważnej prywatnej wiadomości. Ciągłe zerkanie na smartfona mogłoby być wtedy nietaktem. Dla odmiany dyskretna obserwacja tego, co wyświetla smartwatch, byłaby nie tylko akceptowalna, ale też często niezauważalna.

Wygoda na każdym kroku

Warto jednak zaznaczyć, że smartwatch może się też przydać przy całkiem „normalnych” powiadomieniach. Chodząc po własnym mieszkaniu nie trzymamy przecież telefonu w kieszeni. Dzięki powiadomieniom na smartwatchu nie przegapi się faktu, że ktoś właśnie dzwonił.

Ułatwienia dla aktywnych

Okazuje się, że smartwatch przyda się również osobom, które dbają o siebie i uprawiają aktywność fizyczną. Co prawda nie ma tylu funkcji, co zegarek sportowy, ale też z punktu widzenia zwykłego użytkownika, który nie jest zawodowym sportowcem, w zupełności wystarczy. W sam raz, by liczyć przebyte kroki lub spalone kalorie, a jednocześnie też wygląda znacznie lepiej od sportowych odpowiedników.

Wygodne sterowanie innymi urządzeniami

Czy jest jeszcze coś, co może smartwatch? Tak, jedną z jego zalet jest możliwość łatwego sterowania innymi sprzętami elektronicznymi. Oczywiście pod warunkiem, że współpracują z systemem operacyjnym, na którym pracuje omawiany gadżet (czyli najczęściej Android lub iOS).

Świetnie się to sprawdzi w przypadku osób, które pasjonują się ideą inteligentnego domu, ale nie tylko. Równie mocno może to przypaść do gustu miłośnikom nowoczesnej technologii, którzy dzięki smartwatchowi będą mogli obsługiwać zdalnie urządzenia elektroniczne umieszczone w domu, chociażby w prosty sposób zmieniając muzykę w sprzęcie audio.

Dobry smartwatch? Sprawdź w Matrix Media!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.