Porządki sprawne jak nigdy wcześniej

Karcher do mycia okien

Szorowanie okien samo w sobie może doprowadzić do szału. Pół biedy, gdy ktoś mieszka na przedmieściach. Gorzej w centrach dużych miast, gdzie brud na szybach osadza się nie tylko szybko, ale też mocno. Efekt jest taki, że trzeba szorować okna dużo częściej, a jeśli zaniedbamy tą kwestię, musimy być gotowi na dużo trudniejsze czyszczenie.

Jak pozbyć się zabrudzeń z okna?

Istnieje kilka metod, które teoretycznie mogą usprawnić mycie okien. Przykładowo możesz użyć mocniejszego środka czyszczącego. Tu się jednak tworzy inny problem – brud zejdzie szybciej, ale i tak szybę (lub lustro) trzeba będzie kilkukrotnie przetrzeć, by nie pozostawić na niej zacieków. Co gorsza – co ostrzejsze środki czyszczące mogą nie sprzyjać zdrowiu, co jest odczuwalne dla osób o wrażliwszym układzie odpornościowym.

Teoretycznie można też użyć naturalnych środków czyszczących, które nie powodują zagrożeń dla zdrowia i nie niszczą parapetów, mebli itp., na które mogą się dostać przy okazji mycia szyb w oknach, czy elementów przeszklonych w meblach. One jednak nie powodują aż takiej oszczędności czasu. Z pomocą przychodzi jednak technika.

Myjka błyskawiczna – łatwo i ekologicznie!

Urządzenia Karcher do mycia okien są tyleż proste w użyciu, co skuteczne w spełnianiu swej podstawowej funkcjonalności. Ich konstrukcja to nieco przerobione myjki do okien, choć być może słowo „nieco” jest tu nie do końca trafne.

Myjki spod znaku Karcher jest urządzeniami elektrycznymi, służącymi do dokładnego czyszczenia nie tylko okien, ale i kafelek. Mechanizm został stworzony z myślą o dokładnym szorowaniu powierzchni, po której jest przesuwany. Jednocześnie fakt, że akcesoria Karcher do mycia okien częstokroć mają wbudowany zbiornik na płyn czyszczący, znacznie ułatwia tego typu pracę.

Precyzja i szybkość szorowania to główne zalety omawianych myjek. I trzeba przyznać, że urządzenie sprawdza się pod tym kątem na tyle dobrze, że cały proces sprzątania trwa o wiele krócej, przy okazji mocno redukując ryzyko pojawienia się zacieków.

Przy okazji warto też wspomnieć o zmiennych końcówkach urządzeń Karcher do mycia okien. Na myjki te można założyć zarówno pady do rozprowadzania płynu, jak i końcówki ssące do zbierania go po przemyciu okna.

Nawiasem mówiąc, sama marka Karcher produkuje także inne sprzęty ułatwiające porządkowanie domu, czego świetnym przykładem są niedawno przez nas opisywane parownice.

Zobacz akcesoria Karcher w Matrix Media!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.