Dobry piekarnik – czyli jaki?

Dobry piekarnik

Piekarnik piekarnikowi nie równy. Ty zapewne chcesz kupić taki, który będzie najlepszy. Pomożemy wybrać!

Dopasuj piekarnik do swojej kuchni

Tej kwestii nie można pominąć – wymiary piekarnika muszą odpowiadać wymiarom Twojej kuchni. Jeśli masz już ją urządzoną – siłą rzeczy trzeba się dostosować (lub zmieniać aranżację pomieszczenia). Jeśli dopiero ją urządzasz – dopasuj szerokość piekarnika do wielkości dań, które masz w zwyczaju podgrzewać.

Piekarnik gazowy czy elektryczny?

To istotny wybór, gdyż wpływa nie tylko na sposób montażu, ale i na koszty użytkowania piekarnika. Sprawa wygląda podobnie, jak w przypadku, w którym odpowiadaliśmy na pytanie „kuchenka gazowa czy elektryczna?”. Warto brac przy tym pod uwagę fakt, że w przypadku piekarników, tych elektrycznych jest na rynku po prostu więcej.

Jaki piekarnik warto kupić?

Wybierając piekarnik zwróć uwagę na dostępne w nim funkcje dodatkowe, które mogą znacząco usprawnić przygotowywanie posiłku.

Doskonałym przykładem jest termoobieg. Dzięki tej opcji danie przygotujesz szybciej, a dodatkowo będzie opieczone bardziej równomiernie. Inną ciekawą opcją, w którą są wyposażone niektóre piekarniki, jest termosonda. Piekarniki w nią wyposażone posiadają specjalny czujnik, który wbity do potrawy kontroluje jej temperaturę i po osiągnięciu zaprogramowanego poziomu kończy podgrzewanie. Warto zwrócić uwagę również na piekarniki pozwalające na jednoczesne podgrzewanie dwóch różnych potraw, spośród których jedna wymaga krótszego czasu dogrzewania. Przed zakupem piekarnika zalecamy zapoznać się z naszym poradnikiem odnośnie tego, jaki piekarnik wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.