Ekspres do kawy Siemens

ekspres do kawy siemens

Ekspres do kawy Siemens występuje w trzech odmianach: przelewowym, ciśnieniowym oraz przelewowo-ciśnieniowym. Z pewnością każdy z wymienionych ma swoich zagorzałych zwolenników, jednak dziś chcielibyśmy przekonać Was do zalet ekspresu ciśnieniowego. Zacznijmy od objaśnienia, na czym polega jego działanie i czym różni się ono od sposobu przelewowego zaparzania kawy.

Działanie ekspresu przelewowego

Przelewowe zaparzanie kawy nie jest zbyt skomplikowane i właściwie niewiele różni się od kawy przyrządzanej „po turecku”. Ziarna kawy w stałym lub papierowym filtrze zalewane są wrzątkiem i to cała filozofia ekspresów przelewowych. Ich zaletą jest to, że pojemnik na wodę z reguły pomieści od 0,8 o 1,5 litra wody, dzięki czemu możemy za jednym zamachem przyrządzić większą ilość kawy. Natomiast wada tkwi w ograniczonych możliwościach, jeśli chodzi o caffe latte czy cappuccino, którego raczej nie uświadczymy, a także w czasochłonności zaparzania czy obecności substancji gorzkich bądź kwaśnych.

Proces parzenia kawy w ekspresie ciśnieniowym

Ekspres do kawy ciśnieniowy charakteryzuje się w przeciwieństwie do przelewowego znaczną przewagą zalet nad wadami, ale i wyższą ceną, którą musimy zapłacić za lepszą jakość czarnego napoju. Jego praca polega na przelewaniu pod ciśnieniem wrzątku przez filtr z kawą, czego wynikiem jest aromatyczna kawa z dodatkiem jasnobrązowej pianki „Crema”. Szkodliwe i gorzkie substancje nie mają możliwości wytrącić się z ziaren kawy ze względu na  krótki czas parzenia, co oczywiście ma swoje odzwierciedlenie w wybornym smaku przyrządzonej kawy.

Cena ekspresu ciśnieniowego zaczyna się już od 500 zł, a może wynieść nawet 50 000 zł. Jednak zalecamy w tej kwestii podejście zdroworozsądkowe. Najniższa półka nie zadowoliła jeszcze nikogo, natomiast mało kogo stać na ekspres do kawy w kwocie 50 000 zł. Proponujemy modele firmy Siemens: tańszy i droższy, zależnie od potrzeb, oba w kuszącej promocji.

SIEMENS TE503209RW czy SIEMENS TE703201RW?

Pierwszy z nich to SIEMENS TE503209RW, wysokociśnieniowy ekspres o mocy 1600 W i pojemności 1.7 l. Innowacyjne techniki takie jak funkcja spieniania mleka, aroma pressure system, aromaDoubleShot zachwycą wszystkich wielbicieli aromatycznego zapachu i smaku kawy o poranku.

Propozycja nr 2. to SIEMENS TE703201RW wzbogacony o jeszcze bardziej zaawansowane techniki parzenia kawy. Sugerowany jest szczególnie tym, którzy chcą pić w domowym zaciszu kawę smakującą jak z dobrej kawiarni. Ekspres do kawy Siemens TE703201RW jest prosty w obsłudze, cichy, umożliwia wybór temperatury, w jakiej kawa ma być zaparzona, oferuje funkcję podgrzewania filiżanek. Dodatkowo posiada całą gamę rodzajów kaw, które możemy w ramach niego przyrządzić – od mocnej espresso po delikatną latte na deser.

Obojętnie, który ekspres do kawy Siemens wybierzemy, musimy pamiętać, że oprócz samej technologii ważny jest rodzaj kawy. I choć to kwestia oczywista, warto zwrócić na nią uwagę: zawsze pamiętajmy o spojrzeniu na etykietę i datę ważności do spożycia, żeby nie okazało się, iż przez miesiąc będziemy popijać zwietrzałą kawę. Wtedy nawet ekspres do kawy Siemens nie pomoże…;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.