Funkcjonalny laptop do nauki – jaki kupić dla ucznia?

Funkcjonalny laptop do nauki | MatrixMedia

Pierwszy dzwonek już niebawem, czas więc pomyśleć o szkolnej wyprawce. Podręczniki, zeszyty, tornister czy przybory do pisania. To jednak nie wszystko czego potrzebuje uczeń. W obecnych czasach konieczny jest także funkcjonalny laptop do nauki (choć wszyscy mają nadzieję, że nie będzie powrotu zdalnego nauczania). Wybór jest ogromny, by go ułatwić mamy trzy ciekawe propozycje.

Laptop HUAWEI MateBook D16

Pierwsza z naszych propozycji to laptop HUAWEI MateBook D16. Jego sercem jest procesor Intel Core 12. generacji, wyposażony w 14 rdzeni, z układem graficznym Intel Iris Xe. MA 16 GB pamięci RAM i 512 GB pojemności dysku twardego. Pojemność baterii to 60 Wh, która pozwala na 9 godz. pracy.

Jest duży, 16-calowy ekran, który zapewnia obszerną przestrzeń do pracy, nauki i rozrywki. Jego rozdzielczość to 1 920 × 1 200 px, a współczynnik powierzchni ekranu do obudowy wynosi 90%. Z kolei nowa klawiatura numeryczna pomoże m.in. w zadaniach z matematyki. Zastosowano tu także dedykowany przycisk AI Search umożliwi szybkie wyszukiwanie danych na połączonych urządzeniach.

Kamera AI 1080p zapewnia wysoki poziom połączeń wideo (choć wszyscy mają nadzieję, że nie wróci już nauka zdalna). Można włączyć funkcję automatycznego kadrowania, aby pozostawać w centrum kadru i spotęgować wrażenie naturalnego kontaktu wzrokowego z rozmówcą. Do dyspozycji jest też wirtualne tło. Z kolei funkcja Super Device umożliwia bezproblemową współpracę między urządzeniami tworząc wydajny ekosystem inteligentnych rozwiązań.

Laptop HUAWEI MateBook 14

Kolejnym laptopem, który warto rozważyć dla ucznia jest HUAWEI Matebook 14. Tu mamy sześciordzeniowy procesor AMD Ryzen 5 4600H, który zapewnia niezrównaną wydajność podczas wykonywania wielu zadań jednocześnie. Dwukanałowa pamięć 16 GB RAM10 umożliwia korzystanie z wielu aplikacji jednocześnie i wydajną pracę nawet na bardzo dużych plikach. Te z kolei można zapisać na superszybkim dysku SSD 512 GB z błyskawicznym dostępem do danych.

W tym modelu jest mniejszy, 14-calowy ekran. Jest to jednak ekran 2K FullView, który zapewnia maksymalne wykorzystanie rozmiarów przedniego panelu. Z kolei proporcje 3:2 zapewniają większy obszar roboczy w pionie niż standardowe panoramiczne ekrany. Przekłada się to na większy komfort przeglądania stron internetowych, a także pracy w edytorach tekstu i grafiki. Stosunek powierzchni ekranu do przedniego panelu to 90%, a rozdzielczość – 2 160 x 1 440, 185 PPI.

Dzięki obudowie ze stopu piaskowanego aluminium HUAWEI MateBook 14 jest elegancki i nowoczesny. Waży zaledwie 1,49 kg, a po złożeniu ma tylko 15,9 mm grubości. Zmieści się więc nawet w małym tornistrze czy plecaku. Jednym dotknięciem można go też połączyć ze smartfonem w jeden superwydajny system. Aktualne działające aplikacje, odtwarzana muzyka czy film automatycznie pojawią się na komputerze.

Laptop HUAWEI MateBook 14 z wielodotykowym ekranem

Nasza ostatnia propozycja HUAWEI MateBook 14 z 10-punktowym panelem wielodotykowy. Ten laptop szczególnie przypadnie do gustu dzieciom i młodzieży przyzwyczajonych do smartfonów. Tu, podobnie jak w telefonie, można zaznaczać, powiększać i przewijać. Sercem tego urządzenia jest procesor Intel Core 11. generacji, a zintegrowany układ graficzny Iris Xe zapewnia płynną obsługę wielu zadań jednocześnie. Pamięć operacyjna laptopa to 16 GB, a do dyspozycji jest szybki dysk SSD o pojemności 512 GB.

Podobnie jak w poprzednim modelu jest tu 14-calowy ekran 2K FullView, który zapewnia maksymalne wykorzystanie rozmiarów przedniego panelu. Proporcje 3:2 zapewniają większy obszar roboczy w pionie niż standardowe panoramiczne ekrany, co przekłada się to na większy komfort przeglądania stron internetowych, a także pracy w edytorach tekstu i grafiki. Stosunek powierzchni ekranu do przedniego panelu to 90%, a rozdzielczość – 2 160 x 1 440, 185 PPI.

Duża bateria o pojemności 56 Wh wystarczy na 11 wystarczy na 11 godzin odtwarzania filmów Full HD. Zaś na kolejne 2,5 godziny pracy wystarczy 15 minut ładowania. Przycisk zasilania laptopa wyposażony jest w czytnik linii papilarnych, wystarczy więc jedno dotknięcie by uruchomić MateBooka i zalogować się do systemu. Z kolei kamera schowana jest w klawiaturze i wysuwa się tylko wtedy, kiedy mamy zamiar jej używać. Dzięki temu możemy być spokojni o prywatność dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.