iPhone – czy warto go kupić?

iphone czy warto kupić?

Czy warto kupić iPhone’a to pytanie, z którym zmaga się coraz więcej użytkowników smartfonów. Nie jest to związane wyłącznie z potrzebą spróbowania czegoś nowego, ponieważ urządzenia te często wygrywają w rankingach najlepszych telefonów na rynku. Należy też zwrócić uwagę na fakt, że większość osób, które korzystało wcześniej z urządzeń z Androidem, po regularnym użytkowaniu iOS-a nie wyobraża sobie posiadać innego telefonu niż iPhone? Czy warto go kupić? Przekonajmy się!

iPhone – specyfikacja techniczna

Kiedy porównamy najmocniejszy model iPhone’a, wersję 6s Plus do takich flagowców jak Samsung Galaxy S6 Edge czy Sony Xperia Z5, może się wydawać, że urządzenie Apple’a nie prezentuje się aż tak okazale. Otrzymujemy bowiem 2 GB pamięci RAM, czterordzeniowy procesor z dwoma rdzeniami taktowanymi zegarem 1,7 GHz i dwoma 1,2 GHz, a także wyświetlacz pracujący z rodzielczością Full HD oraz aparat fotograficzny 12 Mpix.

Przy ośmiordzeniowych procesorach 2,5 GHz, pamięcią operacyjną na poziomie 3-4 GB, wyświetlaczami zdolnymi obsługiwać rozdzielczości Quad HD czy 4K, jakimi to parametrami zachęcają nas do kupna swoich telefonów producenci telefonów z Androidem, iPhone 6s Plus na papierze wygląda znacznie słabiej. I wyłącznie tam, gdyż urządzenia Apple’a pokazują, że liczby to nie wszystko. Największą bronią iPhone’ów jest bowiem ich system operacyjny – iOS.

iPhone – czy warto go kupić dla systemu operacyjnego?

Odpowiedzmy od razu wprost na zadane w nagłówku pytanie: tak, iPhone to smartfon, który warto nabyć z powodu jego systemu operacyjnego. iOS od dawna jest znany ze swojej doskonałej optymalizacji. iPhone’y z parametrami, porównywalnymi do budżetowych smartfonów z Androidem, zawstydzały (i do teraz to potrafią!) swoją wydajnością flagowe modele konkurencji.

Sytuacja jest jeszcze ciekawsza, gdy okazuje się, że jedno z urządzeń Apple’a poprzedniej generacji, smartfon iPhone 5, wyposażony był w 1 GB RAM, a i tak nie przeszkodziło to mu w wygrywaniu testów wydajnościowych, tzw. benchmarków. Dbałość każdy element swoich urządzeń sprawia, że urządzenia spod znaku jabłka zyskują coraz większą rzeszę fanów.

Jeżeli zastanawiasz się czy warto kupić iPhone’a, skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy doradza Ci w wyborze jak najlepszych rozwiązań! Jeśli z kolei jesteś już przekonany do zakupu urządzenia Apple’a, sprawdź naszą ofertę!

Skontaktuj się z nami !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.