Odkurzacz bezworkowy – ułatw sobie wiosenne porządki

Odkurzacz bezworkowy - jaki kupić

Wiosna już za oknem, a wraz z nią przyszły pyłki, większa ilość kurzu i roztoczy. Aby ułatwić sobie wiosenne porządki, najlepiej zainwestować w takie sprawdzone rozwiązania jak odkurzacz bezworkowy, który coraz częściej pojawia się w polskich domach. Czym zaskarbił sobie uznanie w naszych czterech kątach? Jakie są jego największe zalety? Dowiecie się z dzisiejszego tekstu!

Jak działa odkurzacz bezworkowy?

Odkurzacz bezworkowy zwany jest inaczej odkurzaczem cyklonowym. Jego działanie polega na zasysaniu powietrza wraz z kurzem i śmieciami – kurz i śmieci trafiają do pojemnika, podczas gdy powietrze zostaje oczyszczone i w takiej formie wydmuchiwane.

Odkurzacz bezworkowy i jego zalety

  • Brak konieczności kupowania worków – często uznawana za największą zaletę urządzenia. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy pamiętać o kupowaniu worków do śmieci, przez co minimalizujemy koszty eksploatacji sprzętu. Należy jednak pamiętać, że odkurzacz bezworkowy powinno się myć po każdym sprzątaniu, ponieważ w pojemniku zbiera się kurz i śmieci, których nie jesteśmy w stanie usunąć w stu procentach po opróżnieniu.
  • Idealny dla alergików – ze względu na swoje działanie, budowę, a przede wszystkim zamontowany filtr HEPA usunięcie wywołujących alergię roztoczy jest w przypadku odkurzaczy bezworkowych jest o wiele łatwiejsze aniżeli w przypadku ich workowych odpowiedników.
  • Obsługa filtra wodnego – filtr wodny w łatwy sposób pozwala na odseparowanie brudu i kurzu od powietrza poprzez namoczenie zabrudzeń. Odkurzacze bezworkowe posiadają możliwość jego obsługi, dzięki któremu przestaną nam sprawiać problemy wilgotne zabrudzenia takie jak błoto.
  • Brak korelacji między zapełnieniem pojemnika i siłą ssania –  na pewno nieraz miałeś problem z zapchanym workiem w swoim odkurzaczu, który sprawiał jednocześnie, że urządzenie sprawowało się o wiele gorzej. Z odkurzaczami bezworkowymi ten problem nie występuje!

Odkurzacz bezworkowy – rodzaje

Odkurzacz bezworkowy manualny – klasyczny model odkurzacza z rurą, obsługiwanego w pełni przez człowieka. W sklepie MatrixMedia urządzenia tego typu reprezentowane są przez Samsung VCC47E1HH33 oraz Samsung VC15RHNDCNC.

Odkurzacz bezworkowy automatyczny – odkurzacz-robot, do którego obsługi niepotrzebna jest ręka człowieka. Reprezentantem w sklepie MatrixMedia jest odkurzacz MIELE Scout RX1, który wyposażony został w inteligentny system skanujący. Dzięki niemu robot precyzyjnie porusza się po całym mieszkaniu, poznając jego wszystkie zakamarki.

Szukasz odkurzacza bezworkowego dla siebie?

Sprawdź odkurzacze dostępne w naszym sklepie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.