Jak konserwować kuchenkę mikrofalową?

jak czyscic mikrofalowke

 

Kuchenka mikrofalowa przesiąka zapachami

W niektórych domach oraz firmach kuchenka mikrofalowa jest bardzo mocno eksploatowana. Nie możemy zapomnieć o jej regularnym czyszczeniu. Dlaczego? Podgrzewane jedzenie niestety pozostawia po sobie zapach oraz brud. Osadza się on w wielu miejscach: wewnątrz piekarnika tej kuchenki, na talerzu obrotowym oraz drzwiczkach. Jeśli urządzenie nie będzie utrzymywane w czystości może zostać uszkodzone. Brud wewnątrz mikrofalówki oraz zapachy wcześniej podgrzewanych dań negatywnie wpływają przede wszystkim na jakość przyrządzanych potraw. Należy również pamiętać, aby do utrzymywania w tym miejscu czystości nie używać preparatów, które zawierają substancje ścierne, urządzeń parowych, drucików metalowych i ostrych zmywaków.

Talerz obrotowy, na którym umieszczamy jedzenie jest wyjmowany. Jego mycie jest naprawdę proste i poleca się powtarzanie tej czynności po każdym jego użyciu. Pamiętaj, aby nie uruchamiać kuchenki, jeśli talerz nie znajduje się w środku.

 

Co polecają producenci?

Każda instrukcja omawianego sprzętu powinna zawierać rozdział informujący o tym, jak konserwować kuchenkę mikrofalową. Chociaż grzałka elektryczna nie wymaga czyszczenia, przestrzeń pod nią może ulec zabrudzeniu. Do jego usuwanie polecamy użyć gorącej wody oraz delikatnych detergentów. Jeśli nie korzystasz z funkcji grilla, włącz ją na 10 minut raz w miesiącu. Uważaj, aby resztki pokarmu nie zbierały się w szczelinach oraz drzwiczkach.

 

Sprawdź ofertę kuchenek mikrofalowych w Matrix Media!

Jak konserwować kuchenkę mikrofalową – sprawdzone sposoby

Najlepiej sprawdzają się sposoby czyszczenia mikrofalówki, które wykorzystują naturalne składniki. Skuteczną metodą jest używanie prostych, dwuskładnikowych mieszanek, które pozwolą pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, a dodatkowo świetnie radzą sobie z zaschniętym brudem. Do środka kuchenki włóż miskę i wlej do niej 2/3 szklanki wody, dodaj pół cytryny pokrojonej w plastry lub sok z tego owocu. Zamiast cytryny możesz użyć pomarańczy lub octu. Miksturę należy podgrzewać około dwóch minut, a następnie na 15 pozostawić miskę w środku urządzenia. Do czyszczenia użyć możesz także rozpuszczonej w wodzie sody oczyszczonej.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.