Jak konserwować zmywarkę Whirlpool

jak czyscic zmywarke

Zmywarka nie czyści się niestety sama podczas usuwania brudu z naszych naczyń. Aby zapewnić jej długotrwałe i bezproblemowe działanie, sami musimy zadbać o jej odpowiednią konserwację. W dzisiejszym artykule zastanowimy się, jak konserwować zmywarkę Whirlpool, aby bez awarii służyła nam przez długie lata.

Zapoznaj się z instrukcją

Zanim wybierzemy odpowiedni sposób konserwacji, zapoznajmy się dokładnie z instrukcją, aby wiedzieć, jakie części możemy zdemontować, wyjąć i osobno umyć. Powinniśmy tam również znaleźć informację, w jaki sposób dbać o zmywarkę i na które elementy zwrócić szczególną uwagę.

 

Zadbaj o szczegóły

Większość zmywarek Whirlpool ma podobną konstrukcję. Każda ma pewne newralgiczne miejsca, które są najbardziej narażone na zabrudzenia. Oprócz ogólnego oczyszczania zmywarki, warto zatem skupić się właśnie na nich.

1. Filtry – kiedy są zabrudzone, zmywarka nie pracuje tak jak powinna i na mytych przez nią naczyniach coraz częściej można zauważyć nieusunięte resztki jedzenia. Duże kawałki pokarmów czy też pestki mogą sprawić, że filtr jest zatkany. Jeżeli zmywarka nam na to pozwala, wyciągnijmy go i wyczyśćmy dokładnie pod bieżącą wodą przy użyciu płynu do naczyń. Jeśli osadził się na nim kamień, filtr powinniśmy zanurzyć na kilka godzin w wodzie w dodatkiem octu, a następnie dokładnie go umyć.

2. Drzwi – nie można zapominać również o drzwiach zmywarki. Jest to miejsce, na którym lubi osadzać się brud. Warto czyścić je wilgotną ściereczką i płynem do naczyń przed każdym zmywaniem. To samo tyczy się ich zewnętrznej części.

3. Uszczelki – mogą być siedliskiem brudu i bakterii, dlatego należy je regularnie czyścić. Jeżeli to możliwe, zdejmijmy je i umyjmy pod bieżącą wodą. Jeśli boimy się, że możemy je później nieprawidłowo założyć, przetrzyjmy je ścierką z dodatkiem płynu do naczyń. Do trudniej dostępnych miejsc można użyć szczoteczki do zębów.

 

Wybierz idealną zmywarkę w Matrix Media!

Ogólne czyszczenie zmywarki

Raz w miesiącu lub raz na dwa miesiące powinniśmy ustawić zmywarkę na najwyższą temperaturę i włączyć ją bez wkładania do środka naczyń. Do takiego czyszczenia użyć można środków dostępnych w sklepach lub domowego i ekologicznego sposobu – octu i sody oczyszczonej. Dwie łyżki sody wsypujemy wówczas do pojemnika na tabletkę. Szklankę octu wlewamy z kolei na dno zmywarki.

Jeżeli będziemy w ten sposób konserwować zmywarkę Whirlpool, zapobiegniemy częstym awariom i zapewnimy jej długie i funkcjonalne życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.